Kto przytuli porzucone dziecko?

Kto przytuli porzucone dziecko?
(fot. shutterstock.com)
pytanienasniadanie.tvp.pl/ kobieta.wp.pl/www.gajusz.org.pl/ ed

Są noworodki, które zaczęły życie z jedną z największych możliwych traum - porzucenia. Często towarzyszy mu niepełnosprawność i choroba. Na szczęście są też miejsca, gdzie czekają na nie ludzie z otwartymi sercami i rękami.

Krzyś ma 6 i pół miesiąca i jest najstarszym dzieckiem w "Tuli Luli". Pracownicy mówią o nim "prezes", bo od ruchu woli leżenie. Rączką wskazuje, czego potrzebuje i zdążył już podbić serca wszystkich pielęgniarek. Zosia ma trudną sytuację, bo jej mama w czasie ciąży brała narkotyki, dziewczynka będąc w placówce opiekuńczo-wychowawczej nauczyła się, że trzeba walczyć o uwagę i miłość, chciałaby bez przerw być noszona na rękach. Jaś z kolei aktualnie jest diagnozowany przez zespół specjalistów, bo mimo najlepszej opieki, czułości i noszenia na rękach nie pojawiają się u niego nowe zachowania, które świadczyłyby o prawidłowym rozwoju.

DEON.PL POLECATo trójka podopiecznych "Tuli Luli" - Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Łodzi, w którym opiekę znajdują porzucone tuż po urodzeniu dzieci, wymagające specjalistycznej opieki i rehabilitacji. Jego prowadzeniem, od października, zajmuje się łódzka Fundacja Gajusz, która prowadzi także Pałac - jedno z niewielu w Polsce hospicjów stacjonarnych dla dzieci.

Dzisiaj Fundacja Gajusz przywitała nową podopieczną:

Zobaczcie, jakie śliczne maleństwo zamieszkało w naszym Pałacu (hospicjum stacjonarnym) ???? Mała Julia teraz słodko śpi,...

Opublikowany przez Fundacja Gajusz Czwartek, 25 maja 2017

Bliskość jest niezbędna do prawidłowego rozwoju 

Dla dziecka ważny jest prototyp więzi, relacja z osobą dorosłą, która wie, jak okazać mu miłość, której nie dostało od rodziców. Mimo, że po decyzji o adopcji dziecko i opiekuna czeka często niełatwy moment rozstania, to taka relacja pomaga zakochać się na nowo w jakiejś innej dorosłej osobie. Podkreślają to pracownicy ośrodka, dodają, że przytulanie i noszenie jest niezbędne dla rozwoju mógzu.

"Żeby mogli zdrowo dorosnąć trzeba szybko znaleźć dla nich rodzinę i wspierać ją przez kilkanaście lat. Bo adopcja to jest wyzwanie. Bez tej wiedzy może się nie udać, a wtedy dziecko porzucone po raz drugi może nigdy nie zaufać światu" - informuje fudacja na swojej stronie internetowej. Pracownicy zapewniają: "Chcemy stworzyć piękne miejsce na czas pobytu maluchów, ale przede wszystkim system wsparcia dla ich mam i ojców. Żeby Nasze Dzieci stały się szczęśliwymi dorosłymi ludźmi".

Ośrodek zajmuje się dziećmi od 3 dni do roczku, po tym czasie często znajdują się ludzie, którzy chcą zostać rodzicami: 

W poniedziałek kolejny dzidziuś z Tuli Luli pojechał z nowymi, kochającymi rodzicami do domu ???????? Tej szczególnej chwili,...

Opublikowany przez Fundacja Gajusz Środa, 17 maja 2017

Chcesz przytulić niechcianego noworodka? 

Fundacja zaprasza do zostania wolontariuszem oraz do innych form wsparcia, o których przeczytacie TUTAJ

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kto przytuli porzucone dziecko?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.