Internauci nie tylko spłacili dług 83-letniej pani Marii, ale też sfinansowali jej operację oka. Brawo!

Internauci nie tylko spłacili dług 83-letniej pani Marii, ale też sfinansowali jej operację oka. Brawo!
natemat.pl/ zrzutka.pl/ ed

Pani Maria pracuje od poniedziałku do piątku, rozdając ulotki. Zarabia 8 zł na godzinę. Żeby dorobić do emerytury i spłacić komorne. Dzięki dobrym sercom i ofiarności użytkowników Internetu udało się nie tylko uregulować długi staruszki, ale też sfinansować jej operację oka. Chcemy więcej takich historii, a wy?

Akcja udała się dzięki zaproszeniu portalu natemat.pl, na którym można przeczytać, że pomoc dla pani Marii to jedna z najbardziej wyjątkowych rzeczy, którą udało się zorganizować w ciągu ostatnich lat.

Organizatorzy zrzutki w 3 godziny uzbierali dokładnie 11 012 złotych. Dzięki temu: - Wkrótce pani Maria otrzyma pismo o braku zadłużenia - informuje Jacek Bogiel, komornik sądowy.

Po spłaceniu długu, z zebranej sumy pieniędzy zostało dokładnie 6 932,02 zł. Kobieta zapytana o to, co zrobić z tą kwotą, odpowiedziała natychmiast: Przekażcie na dzieci. Kiedy usłyszała, że Internauci chcieli pomóc właśnie jej, przyznała się, że na jedno oko właściwie nie widzi i przyjęła propozycję opłacenia operacji.

"Muszę spłacić komornika" - 83-latka rozdaje ulotki w Warszawie. Internauci pomogli jej w 3 godziny >>

Nie poszłabym żebrać

- W życiu nie poszłabym żebrać - podkreśla pani Maria, a internetowa sława tylko ją martwi. Ulotki, które rozdaje, reklamują jedną z warszawskich kancelarii. Choć po akcji internetowej do kobiety podchodzą nieznajomi i proponują wsparcie, ona podkreśla, że największą pomoc dostała od mecenasa, który zgodził się ją zatrudnić.

Staruszka ulotki planuje roznosić do dziewięćdziesiątki, a może i nawet do setki:  - Kochana, sama w domu, to bym zwariowała. Tutaj chociaż między ludźmi jestem. Mnie jest dobrze, tak jak jest.

Dziennikarka, która pisała reportaż o kobiecie, pochwaliła jej spódnicę w kratkę. Pani Maria zaproponowała, że da jej w porezencie podobną, długą: - Mam dużo ciuchów z dawnych lat. Mogę oddać. Mam nawet taką podobną spódnicę w kratkę, tylko że długą. Ja w niej już na pewno nie będę chodziła. Przyniosę pani jutro. Przyjdzie pani?

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Wojciech Polak, Marek Zając

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Internauci nie tylko spłacili dług 83-letniej pani Marii, ale też sfinansowali jej operację oka. Brawo!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.