Jak się odżywiać, żeby mieć gwarancję zdrowia? Odpowiedź znajdziesz w Piśmie Świętym

Jak się odżywiać, żeby mieć gwarancję zdrowia? Odpowiedź znajdziesz w Piśmie Świętym
Fot. depositphotos.com
Logo źródła: WAM Deon.pl / tk

Jak się odżywiać żeby mieć gwarancję zdrowia? Już nawet w Piśmie Świętym jest na to odpowiedź. Bóg mówi: „Ja wam daję wszelką roślinę przynosząca ziarno na całej Ziemi i każde drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie”. Ta definicja powinna dla nas być wystarczająca - mówi dr Ewa Dąbrowska w rozmowie z Anną Marek Cycoń.

Znana specjalistka od żywienia dokładnie wyjaśnia jak powinno się odżywiać, aby być zdrowym w swojej książce „Dieta dr Ewy Dąbrowskiej. Fenomen samouzdrawiającego się organizmu. Naturalny sposób wspomagania płodności”.

DEON.PL POLECA
- Żeby być zdrowym, mieć płodność właśnie to trzeba jeść. Rośliny, które przynoszą ziarno to nie tylko zboża, fasolki czy groszki, ale również każde inne warzywo jest rośliną przynoszącą ziarno.

- Oczywiście to nie znaczy że człowiek nie może jeść produktów pochodzenia zwierzęcego, tylko one mają być dodatkiem. Kryteria zdrowego żywienia spełnia dieta śródziemnomorska, która jest powszechnie uznana za najzdrowszą. Różne orzechy, strączki, fasolki, groszki, zdrowe oleje, oliwa z oliwek, awokado. To jest dieta, która także zawiera produkty pochodzenia zwierzęcego, ale są one tylko dodatkiem – zauważa dr Dąbrowska.

- Jeżeli chodzi o płatność, to na pewno potrzebne są nam antyoksydanty czyli to, co jest zawarte w warzywach i owocach. Antyoksydanty neutralizują wolne rodniki, które uszkadzają komórki rozrodcze. Robią wielkie spustoszenie.

- Bardzo potrzebne są zdrowe oleje np. rybne. Ryba będzie zawsze świetna tylko osobiście bym radziła jeść zupę rybną czy ryby w galarecie, raczej nie wędzone, bo one są pełne wolnych rodników. Ryba posiada również jod. Jest on niesamowicie ważny, ponieważ aktywuje geny wszystkich gruczołów – tłumaczy specjalistka od żywienia.

- W tak zwanych niebieskich strefach na kuli ziemskiej, gdzie ludzie jedzą głównie rośliny jako bazę, nie ma tam w ogóle problemu z płatnością.

- Jest jeszcze roślina zwana niepokalanek. To jest roślina wyjątkowa, tak jakby specjalnie Pan Bóg ją stworzył na problemy z płodnością – mówi dr Dąbrowska.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Dąbrowska

Dieta wspomagająca płodność kobiet i mężczyzn

Niepłodność – za tym jednym pojęciem kryje się wiele problemów i schorzeń, na które medycyna nie zawsze ma odpowiedź. Szczęśliwie z pomocą przychodzi nam sama Natura.

W swojej najnowszej...

Skomentuj artykuł

Jak się odżywiać, żeby mieć gwarancję zdrowia? Odpowiedź znajdziesz w Piśmie Świętym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.