Dr Ewa Dąbrowska wyjaśnia, w jaki sposób dieta może pomóc w problemach z płodnością

Dr Ewa Dąbrowska wyjaśnia, w jaki sposób dieta może pomóc w problemach z płodnością
Fot. depositphotos.com
Deon.pl / tk

Czy dieta warzywno-owocowa może być pomocna na problemy z płodnością? - Od ponad 30 lat zajmuje się leczeniem ludzi postem. Widzieliśmy bardzo wiele efektów tego leczenie, ale niektórzy przy okazji uzyskali płodność - mówi dr Ewa Dąbrowska.

O związku pomiędzy stosowaniem określonej diety a przywróceniem płodności znana specjalistka od żywienia pisze w książce „Dieta dr Ewy Dąbrowskiej. Fenomen samouzdrawiającego się organizmu. Naturalny sposób wspomagania płodności”.

- Ten temat mnie bardzo zaintrygował, bo praktycznie nie istnieją realne możliwości przywrócenia płodności. To bardzo wielki problem, skoro co piąta, szósta para nie może mieć dzieci. Postanowiłam ten temat zgłębić: dlaczego właśnie ten post w tych przypadkach mógł zadziałać. Chciałam się tym podzielić, bo rzeczywiście jest to bardzo wielka nadzieja dla małżeństw, które nie mogą mieć dzieci - opowiada dr Ewa Dąbrowska.

Skąd pomysł na książkę o diecie warzywno-owocowej? – Chciałam się dowiedzieć jak ta dieta działa, że ludzie, których niepłodność jest czasami bardzo długa, trwa nawet 20 lat, robią ten post i rodzą im się zdrowe, piękne dzieci. Postanowiłam zgłębić każdą patologię, która prowadzi do niepłodności. Zgłębić te patomechanizmy, w jaki sposób post mógłby pomóc, bo rzeczywiście pomaga – zaznacza dr Dąbrowska.

DEON.PL POLECA

- Znałam 25 kobiet i ich czas niepłodności. On się wahał od 5 do nawet 17 lat. Średnio te kobiety były niepłodne 7 lat. Kiedy okazało się, że zastosowały czterotygodniowy post warzywno-owocowy,  ich płodność wróciła, wszystkie mają dzieci. Mamy 25 dzieci, które by się nigdy prawdopodobnie nie urodziły - przekonuje dr Ewa Dąbrowska.

- Nawet kilka tygodni takiego oczyszczającego organizm postu wystarczył, żeby płodność wróciła. To jest niesłychanie ciekawe, ponieważ równocześnie na tym poście zostaje przywrócona równowaga praktycznie wszystkich przemian i dlatego właśnie taki post może bardzo wiele pomóc – dodaje autorka książki.

Zobacz rozmowę z dr Ewą Dąbrowską

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Dąbrowska

Dieta wspomagająca płodność kobiet i mężczyzn

Niepłodność – za tym jednym pojęciem kryje się wiele problemów i schorzeń, na które medycyna nie zawsze ma odpowiedź. Szczęśliwie z pomocą przychodzi nam sama Natura.

W swojej najnowszej...

Skomentuj artykuł

Dr Ewa Dąbrowska wyjaśnia, w jaki sposób dieta może pomóc w problemach z płodnością
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.