Kontroluje, manipuluje, wywiera presję. Co może zrobić choleryk, by lepiej żyć z drugim człowiekiem? [WIDEO]

Kontroluje, manipuluje, wywiera presję. Co może zrobić choleryk, by lepiej żyć z drugim człowiekiem? [WIDEO]
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
youtube/dwieryby/dm

Kim jest choleryk, każdy mniej więcej wie. To energiczny, urodzony przywódca, prowadzący do celu. Uważa, że działa w dobrej sprawie i często stosuje zasadę, że cel uświęca środki. Problemy w relacjach z ludźmi powoduje to, że idzie do celu, a nie na spotkanie z drugim człowiekiem. Co może zrobić choleryk, by lepiej żyć z drugim człowiekiem? Podpowiada ksiądz Mirosław Maliński.

- Życiowy drogowskaz. Czuje się odpowiedzialny za wszystko i wszystkich. Jest przekonany, że wiele zależy od niego dużo i dlatego najtrudniej mu odpuścić. Chce prowadzić wszystkich ku dobru, oczywiście jemu rozumianemu. Do tego wykorzystuje silną wolę, którą posiada i potężną siłę w sobie - mówi ks. Mirosław Maliński.

DEON.PL POLECA- Lubi wyzwania, zmiany i sytuacje, które go zaskakują, ponieważ każda przeciwność i opozycja dodaje mu siły. Choleryk nie boi się wyzwań, ale zatracenia misji. Ryzyko nie burzy jego poczucia bezpieczeństwa -zaznacza.

I dodaje: - Sprawdza się w okolicznościach, w których inni sobie nie radzą. Ludzie błądzą, a on raczej wie, gdzie iść. Często ma rację i dlatego czasami krzywo patrzymy na choleryków. 

- Uważa, że działa w dobrej sprawie, często stosuje zasadę, że cel uświęca środki. Problemy w relacjach z ludźmi powoduje to, że idzie do celu, a nie na spotkanie z drugim człowiekiem - mówi ks. Mirosław Maliński.

Kilka rad dla choleryka:

- Choleryku, nie wywieraj presji na innych. Nie patrz z góry na słabszych. Staraj się nie kontrolować i manipulować. Czasem zaakceptuj przywództwo innych i pozwól na, że ktoś inny może mieć rację - podpowiada ks. Mirosław Maliński.

I dodaje: - Naucz się obchodzić z ludźmi. Ćwicz się w cierpliwości i łagodności do innych. Naucz się przepraszać. Nie doradzaj, jeśli Cię nikt nie prosi.

- Mniej wykrzykników, więcej propozycji. Nie wzniecaj konfliktów. I naucz się odpoczywać. Możesz wypoczywać i nie musisz czuć się winnym z tego powodu - wskazuje ks. Maliński.

Zobacz więcej w wideo o temperamentach:

youtube/dwieryby/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Kontroluje, manipuluje, wywiera presję. Co może zrobić choleryk, by lepiej żyć z drugim człowiekiem? [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.