Papież Franciszek po operacji pozostanie w szpitalu przez najbliższy tydzień

Papież Franciszek po operacji pozostanie w szpitalu przez najbliższy tydzień
Franciszek przebywa w tej samej sali Kliniki Gemlli, w której leczony był Jan Paweł II (fot. Riccardo Antimiani/EPA/PAP)
KAI/PAP/mk

Papież Franciszek pozostanie w Klinice Gemelli przez najbliższe siedem dni, a jego stan po przebytej operacji jest ogólnie dobry - takie informacje przekazał dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni.

"Jego Świątobliwość Papież Franciszek jest w dobrym stanie ogólnym, przytomny i oddycha samodzielnie" - głosi komunikat Watykanu.

DEON.PL POLECA
Operacja wycięcie lewej części jelita grubego została przeprowadzona w rzymskiej Klinice Gemelli w niedzielę 4 lipca i trwała około trzech godzin. Zabieg chirurgiczny odbył się w znieczuleniu ogólnym.

Źródła w klinice, cytowane przez włoska agencję ANSA, informują o normalnym przebiegu kuracji pooperacyjnej. W komunikacie wydanym około północy Watykan ogłosił, że 84-letni Franciszek dobrze zniósł planowy zabieg chirurgiczny.

W szpitalu Franciszkiem opiekują się także dwie osoby z personelu pielęgniarskiego z Watykanu. W Gemelli nad bezpieczeństwem i spokojem papieża czuwają też funkcjonariusze żandarmerii watykańskiej i policji.

Franciszek przebywa w tym samym pokoju, w którym leczony był zawsze św. Jan Paweł II podczas swych siedmiu pobytów w Gemelli. Po raz pierwszy trafił tam 40 lat temu, gdy został ciężko ranny w zamachu na placu Św. Piotra.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek po operacji pozostanie w szpitalu przez najbliższy tydzień
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.