Małgorzata Kożuchowska: macierzyństwo dało mi prawdziwe poczucie sensu

Małgorzata Kożuchowska: macierzyństwo dało mi prawdziwe poczucie sensu
(fot. youtube.com)
1 rok temu
viva.pl / jb

Aktorka udzieliła wywiadu "Vivie", w którym po raz pierwszy szczerze mówi o macierzyństwie oraz o tym, jak łączyła je z pracą zawodową.

Sama przyznaje na początku rozmowy, że jeszcze 10 lat temu aktorstwo było dla niej najważniejsze. Wszystko zmieniło się, kiedy urodziła syna. Mówi: "Dopiero gdy zostałam mamą, okazało się, że jeszcze nie wiedziałam o sobie wszystkiego". Podkreśla, że macierzyństwo nadało jej prawdziwe poczucie sensu.

Wspominając pierwsze dwa lata życia synka, Jasia, nazywa je "prawdziwym wyzwaniem". Mówi o skrajnych emocjach, które jej towarzyszyły: z jednej strony miłość, z drugiej - przytłoczenie. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Młody człowiek i morze????????????☀️☀️☀️????????????#love #myson #family #atlanticocean #holiday #peace #rest #timeforus

Post udostępniony przez Małgorzata Kożuchowska (@malgorzatakozuchowska_)

Przyznaje, że sama ciąża była dla niej trudna, przez rok nie mogła dojść do siebie. Na dodatek, ekipa serialu "Rodzinka.pl" zrobiła przerwę w jednym sezonie ze względu na zagrożoną ciążę. Jako najcięższe wspomina karmienie: "Bolało. Przystawiałam Jasia do piersi i widziałam gwiazdy". Postanowiła "zagryźć zęby" i walczyć o zdrowie Jasia.

Małgorzata Kożuchowska 30 sierpnia 2008 roku wyszła za mąż za dziennikarza, Bartłomieja Wróblewskiego. 10 października 2014 roku urodził się ich syn, Jan Franciszek. Aktorka nie pokazuje publicznie się z dzieckiem, od czasu do czasu publikuje wspólne zdjęcie, ale z niewidoczną twarzą syna.

Przyznawanie się do wiary to powód do dumy

Osiem lat temu aktorka uczestniczyła w spotkaniu w Bazylice ojców Bernardynów w Rzeszowie i mówiła na nim o znaczeniu swojej wiary w życiu i pracy zawodowej.

"To dziwnie, że w kraju katolickim, nie tylko wśród ludzi na tzw. świeczniku - wiara jest często tematem tabu. Współczesna obyczajowość narzuca nam myślenie, że wiara, to coś bardzo prywatnego i nie powinniśmy się z nią afiszować - mówiła aktorka podczas wtorkowego spotkania. Owszem - w domu możemy sobie robić co chcemy, natomiast nie jest zwyczajowo w najlepszym tonie wynoszenie poglądów religijnych na zewnątrz" - dodała Kożuchowska.

"Często słyszę pod swoim adresem stwierdzenie, że wykazuję się wielką odwagą mówiąc o wierze. W kraju, gdzie ponad 98 proc. społeczeństwa mieni się katolikami odwagą ma być przyznawanie się do wiary? Czy to nie dziwne i sprzeczne w tym co deklarujemy? Jednak takie sytuacje mają miejsce. Niestety" - zwróciła uwagę Kożuchowska .

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jerzy Stuhr, ks. Andrzej Luter
24,43 zł
34,90 zł

Bez patosu. Za to z ironią, dystansem, a przede wszystkim z dużą dawką mądrości 

Jerzy Stuhr, legenda polskiego kina, oraz ks. Andrzej Luter, przyjaciel artystów i krytyk filmowy, w prywatnej rozmowie odsłaniają przed czytelnikami...

Skomentuj artykuł

Małgorzata Kożuchowska: macierzyństwo dało mi prawdziwe poczucie sensu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.