Marcin Gomułka: dzięki miłości mogę zobaczyć Chrystusa w twarzy mojej żony

Marcin Gomułka: dzięki miłości mogę zobaczyć Chrystusa w twarzy mojej żony
(fot. youtube.com)
archidiecezja warszawska / jb

Młode małżeństwo opowiada o tym, jak rozumie przysięgę małżeńską i jak realizują ją w codzienności.

Marcin tłumaczy, na czym polega według niego ślubowanie sobie miłości: "ja wiem, że ja bez tej drugiej osoby nic nie jestem w stanie uczynić dla niej". Dodaje: "Dzięki miłości mogę zobaczyć Chrystusa w twarzy mojej żony. Czy zauważyliście dzisiaj miłość w twarzy waszej żony?".

DEON.PL POLECAMonika tłumaczy dalej, czym jest dla niej ślubowanie wierności. Porównuje ją do wdzięczności, o której często zapominamy. Marcin zadaje pytanie: "Co by było, gdybyśmy się obudzili jutro tylko z tym, za co podziękowaliśmy dzisiaj?". Oboje tłumaczą, że wierność polega na postawie wdzięczności niezależnie od okoliczności. 

Przypominają o trzech etapach miłości: zależności, uniezależnieniu się, niezależności i współzależności. 

Młode małżeństwo zwraca także uwagę na to, jak ważny jest dialog w związku, to właśnie jego nazywają uczciwością małżeńską. Monika mówi: "Możemy rozmawiać ze sobą codziennie, ale nie podejmować istotnych kwestii. Możemy rozmawiać o tym, jak tam dzieciom minął dzień w szkole i co trzeba ważnego zrobić w domu, ale nie możemy nie podejmować trudnych tematów.". 

Posłuchaj całej konferencji w ramach wykładów otwartych w cyklu "Duchowość Warszawy".

Ona - Kujawianka, on - Ślązak, poznali się w kolejce do francuskiej toalety. - Trzeba wyjść z domu - przekonują Monika i Marcin Gomułkowie. Co jeszcze może okazać się kluczowe? Posłuchajcie o kilku radach, a potem wybrane wprowadzajcie w życie. Powodzenia!

Przyjdź na Mszę walentynkową o dobrego męża i dobrą żonę

Już 14 lutego o godzinie 18 w kościele św. Barbary na Małym Rynku spotykamy się na Mszy świętej o dobrego męża, dobrą żonę. Homilię wygłosi ksiądz Radosław Rakowski z Poznania, którego Msze gromadzą setki młodych szukających drugiej połówki.

To propozycja dla par i singli. Jeśli jesteś w związku, zaproś swoją dziewczynę, swojego chłopaka. Jeśli jesteś singlem, bądź gotowy na zmiany i miej oczy szeroko otwarte.

Po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie z Zuzanną i Michałem PAX Bukowskim, którzy poznali się dzięki takiej mszy. Opowiedzą nam o tym, jak odkryć jedność w różnorodności.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i zaproś znajomych. [KLIKNIJ W BANER]

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP

Akrobatyka małżeńska to konferencje Adama Szustaka OP, oparte na Słowie Bożym oraz setkach spotkań z małżeństwami i narzeczonymi.

Co w środku? Mnóstwo praktycznych porad dotyczących natury miłości, umiejętności budowania więzi, komunikacji małżeńskiej, seksualności, a także...

Skomentuj artykuł

Marcin Gomułka: dzięki miłości mogę zobaczyć Chrystusa w twarzy mojej żony
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.