Msza online i modlitwa z dzieckiem? Tutaj znajdziesz inspiracje

Msza online i modlitwa z dzieckiem? Tutaj znajdziesz inspiracje
(fot. unsplash.com)
facebook.com / df

Szukasz wartościowych materiałów, które pomogą ci spędzić czas z dzieckiem blisko Boga podczas kwarantanny? Mamy kilka propozycji.

Kopalnią pomysłów jest na przykład blog Kredkami do nieba. Autorkami są dwie mamy: Dorota Łoskot-Cichocka i Anna Moszyńska. Proponują krótkie, odpowiednie dla dzieci rozważania do niedzielnych Ewangelii, połączone z drobnymi zadaniami plastycznymi.

Tak pisze o tym projekcie jezuita, o. Dariusz Piórkowski: 

"W każdy czwartek zaczęły się spotykać z grupą dzieci, aby czytać niedzielną Ewangelię, porozmawiać o niej z dziećmi, postawić pytania, a potem poruszyć dziecięcą wyobraźnię i zilustrować ją przez rysunek, wyklejanki, wycinanki, lepienie, składanie itd. Wszystkie dzieła są potem wystawione do podziwiania:) Autorki wydały też serię książek jako pomoc do wdrożenia pomysłu w warunkach domowych lub w innych parafiach czy świetlicach.

W ten sposób dzieci świetnie przygotowują się do niedzielnej Eucharystii, angażują się wcześniej, wyrażają swoją wiarę w dziecięcy sposób, rozwijają wyobraźnię i mogą nawzajem inspirować się swoimi odkryciami."

Swoją propozycję ma też łódzka ekipa Mocnych w Duchu - Mocni w Duchu Dzieciom. Od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 - 12:30 transmitowane są programy live dla dzieci w wieku 6-11 lat, pomysły na domowe gry, nauka angielskiego, zadania plastyczne, a także konkursy. A wszystko w nawiązaniu do Biblii.

Kolejne odcinki znajdziecie na kanale YouTube i na Facebooku.

Pandziochy to z kolei seria dla dzieci publikowana już od ponad roku na kanale dominikanie.pl. To sympatyczne rozmowy o. Tomasza Zamorskiego OP z pandą Manią na różne tematy związane z wiarą, Kościołem, Pismem Świętym. 

Nowe odcinki pojawiają się w każdą niedzielę o 18:00. Można je obejrzeć na kanale YouTube dominikanie.pl.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Babik, Marek Babik

Jak kształtować wiarę dziecka, aby nie stała się ona tylko przykrym obowiązkiem? Jak zachować duchowy wymiar sakramentów mimo ich świeckiej otoczki? Co zrobić, żeby dziecko nie nudziło się na mszy?

Autorzy są rodzicami czwórki dzieci....

Skomentuj artykuł

Msza online i modlitwa z dzieckiem? Tutaj znajdziesz inspiracje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.