Muniek Staszczyk wyznał, że chorował na depresję. "Uklęknąłem i zacząłem się modlić"

Muniek Staszczyk wyznał, że chorował na depresję. "Uklęknąłem i zacząłem się modlić"
(fot. commons.wikimedia.org)
facet.onet.pl / jp

Wokalista miał myśli samobójcze: "Oglądałem rano noże w kuchni. Myślałem: «To jest ten moment». A za chwilę: «Co ja robię?»". Jak udało mu się z tego wyjść?

Muniek Staszczyk w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów" opowiedział o tym, co skłoniło go do podjęcia terapii, na której przebywał dwa lata. Przyznał, że jego tata w wieku 36 lat chorował na depresję, a mama miała problemy z alkoholem. Mówił: "Miałem do niej duży żal, bo byłem trochę DDA. Wyjaśniliśmy wszystko. Bardzo się kochamy". To właśnie na terapii mógł przepracować swoją przeszłość.

>> Muniek Staszczyk: Bracie, jedź do Medjugorie! Tam odkryłem Maryję

Podzielił się także tym, że miał myśli samobójcze: "Oglądałem rano noże w kuchni. Myślałem: «To jest ten moment». A za chwilę: «Co ja robię?» Uklęknąłem i zacząłem się modlić: «Oddal to, Boże, ode mnie, te myśli»".

DEON.PL POLECA

W najtrudniejszych momentach wspierała go żona, Marta. To ona zachęciła go do terapii, wspomina rozmowę, która zmieniła wszystko, powiedział do niej: "Marta, pomóż mi, tyle ci krzywd wyrządziłem, te baby były, wóda, wracałem późno". Żona wybaczyła mu wszystkie zdrady.

W pewnym momencie chciał zrezygnować z kariery muzycznej, ale odwiódł go od tego Kazik Staszewski z zespołu Kult. Dwa miesiące chorował na depresję, z tego powodu odwołał nawet jeden koncert w USA. Dzisiaj mówi, że "nie ma nic lepszego niż granie dla ludzi".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

Muniek Staszczyk wyznał, że chorował na depresję. "Uklęknąłem i zacząłem się modlić"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.