"Psychoterapia nie jest dla wariatów". Jeśli rozważasz spotkanie z terapeutą, ten tekst jest dla ciebie

"Psychoterapia nie jest dla wariatów". Jeśli rozważasz spotkanie z terapeutą, ten tekst jest dla ciebie
(fot. shutterstock.com)
nowymarketing.pl/ed

Psychoterapia to w Polsce wciąż temat tabu. 88% mieszkańców mniejszych miast kojarzy terapię z czymś dziwnym i nieodpowiednim. Jak przełamać wstyd? Co pomaga w decyzji? Co daje terapia?

Jak czytamy na portalu "Nowy Marketing" - aż 98% mieszkańców mniejszych miejscowości i wsi w Polsce nie ma w swoim otoczeniu nikogo, z kim może porozmawiać o swoich problemach. Liczba ta jest szczególnie zatrważająca, biorąc pod uwagę fakt, że według badań przeprowadzonych przed MindMe Inc. we współpracy z agencją Good Division oraz Gfk Polska, co piąty Polak cierpi na jakieś zaburzenia.

DEON.PL POLECA
Psychoterpia? #Normalnasprawa

Celem kampanii #Normalnasprawa jest zlikwidowanie stygmatyzacji, która wciąż spoczywa na psychoterapii.

DEON.PL POLECA

Autorzy robią to poprzez pokazanie historii osób, które miały odwagę zmienić swoje życie dzięki terapii, a dziś mówią o tym otwarcie. Aby pomóc innym i ich również zainspirować do zmian w swoim życiu.

Szukanie pomocy to walka o siebe, nie słabość

- Człowiek jest istotą bio-psycho-społeczną i każdy z tych aspektów w naszym zdrowym funkcjonowaniu jest ogromnie ważny. Każdy człowiek w ciągu życia doświadcza różnych emocji i staje w obliczu złożonych wyzwań - szukanie pomocy w momencie, gdy stają się one dla niego trudne jest oznaką walki o siebie, a nie słabości.

Nie ma lepszego i gorszego cierpienia - każde jest ludzkie - mówi Jakub Szymański.

Kiedy iść na terapię i jak dobrze wybrać terapeutę? Obalamy mity i dajemy wskazówki krok po kroku >>

Nikt nas nie nauczył dbać o zdrowie psychiczne

- Nie nauczono nas dbać o zdrowie psychiczne - mówi Hania Sylwula, YouTuberka (Hania Es) - o to, by zajmować się swoimi uczuciami, myślami, przywiązywać wagę do tego, jakie emocje nam towarzyszą i co z nami robią - dlatego tak łatwo przegapić moment, w którym problem narasta do przerażających rozmiarów.

Ja dzięki terapii poznałam zupełnie nową, lepszą jakość życia - i wierzę, że każdy na taką zasługuje - dodaje YouTuberka.

#NormalnaSprawa to ogólnopolska kampania MindMe.pl pod patronatem Stowarzyszenia ACBS Polska oraz inicjatywy Zdrowa Głowa na rzecz zwalczania stygmatyzacji leczenia zaburzeń psychicznych, w której udział wzięli m.in. Piotr Bucki, Arlena Witt, Hania Sywula i Magda Hajkiewicz.

W ramach kampanii możemy obejrzeć serię filmów, w których osoby korzystające z psychoterapii opowiadają o swoich początkowych barierach i doświadczeniach 

WSTYD - dlaczego wstydzimy się terapii? >>

ODWAGA - kiedy powiedzieliście o swojej terapii innym >> 

DECYZJA - jak było z podjęciem decyzji >>

NOWE ŻYCIE - co dała ci terapia? >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka

Idź i zrób!

Nie znajdziesz tu gładkich słów i okrągłych zdań, które niczego w tobie nie zmienią. Siostra Małgorzata Chmielewska wprost i bez patosu mówi o miłosierdziu w praktyce i prawdziwym życiu chrześcijańskim:

→ pieniądze,...

Skomentuj artykuł

"Psychoterapia nie jest dla wariatów". Jeśli rozważasz spotkanie z terapeutą, ten tekst jest dla ciebie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.