Negatywne myślenie blokuje na to, co jest teraz. Jak przestać się martwić?

Negatywne myślenie blokuje na to, co jest teraz. Jak przestać się martwić?
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
AnnaSaj/Youtube/dm

Żeby wziąć życie w swoje ręce, najpierw trzeba uporać się z martwieniem się - mówi dr Anna Saj i podpowiada, jak to zrobić.

Martwienie się to myślenie o tym, co mogłoby pójść źle, co może się nie udać.

Pielęgnowanie w sobie negatywnych schematów myślenia blokuje na to, co jest teraz. Zamartwianie nie sprzyja osiąganiu celów i nie jest motywujące.

- Możemy nie zdawać sobie sprawy, że jesteśmy osobami, które się nieustannie w swoim wnętrzu zamartwiają. Dlatego dobrze wiedzieć, jakie łańcuchy rozumowań są w naszym wnętrzu  - podpowiada Anna Saj.

I dodaje: - Czasami wydaje się, że martwienie nas zabezpiecza, a okazuje się, że cechą wspólną myśli, które toczą się w naszej głowie pod hasłem zamartwiania się, jest  to, że wszystkie są negatywne.

Taki łańcuch myśli przechodzi w kolejne myśli, co sprawia, że trudno się nam zatrzymać i popatrzeć na życie z perspektywy, że wszystko jest w porządku.

- Zrób sobie listę rzeczy, o które się martwisz. Zapisywanie stwarza połączenie w mózgu i dzięki niemu budzisz w sobie świadomość. Pomyśl dzisiaj o tym, co dobre w twoim życiu, bo może to zmienić bieg jego - podpowiada Anna Saj.

Zobacz całe nagranie:

AnnaSaj/Youtube/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Viktor E. Frankl

Inspirujące uzupełnienie Człowieka w poszukiwaniu sensu

Viktor Frankl. Wpływowy psychiatra i autor jednej z najważniejszych książek naszych czasów. Korespondował z Freudem, uczył się od Adlera. Szybko porzucił spisane przez nich teorie, by stworzyć jeden z...

Skomentuj artykuł

Negatywne myślenie blokuje na to, co jest teraz. Jak przestać się martwić?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.