7 wskazówek na dobry czas narzeczeństwa. Nie zepsujcie go planowaniem wesela...

7 wskazówek na dobry czas narzeczeństwa. Nie zepsujcie go planowaniem wesela...
(fot. shutterstock.com)
3 lata temu
Iwona i Maciej Jabłońscy

Każda para pragnie, żeby dzień ślubu był idealnie zaplanowany i stał się niezapomnianym przeżyciem. Wszystko pięknie, ale nie można zapomnieć, że to jest … tylko jeden dzień!

Zaręczyliście się? Gratulacje! Ale co dalej…

Moment zaręczyn to bez wątpienia jednej z najbardziej ekscytujących i (czasami stresujących) momentów w życiu każdej pary. Planowanie ślubu i wesela wkrótce ruszy (albo już ruszyło) pełną parą. Na co zwracać uwagę, żeby wykorzystać okres narzeczeństwa owocnie. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc Wam przygotować się zarówno do dnia Ślubu, jak i każdego dnia po nim.

NIE POZWÓLCIE, ŻEBY PLANOWANIE WESELA STAŁO SIĘ CENTRUM WASZEGO NARZECZEŃTWA

Każda para pragnie, żeby dzień ślubu był idealnie zaplanowany i stał się niezapomnianym przeżyciem. Wszystko pięknie, ale nie można zapomnieć, że to jest … tylko jeden dzień! To co najważniejsze zacznie się po nim, kiedy każdego kolejnego dnia Wasze małżeństwo będzie kontynuowane. Planując okres narzeczeństwa skoncentrujcie się bardziej na tym, żeby jak najlepiej przygotować się do małżeńskiej drogi, niż do samego dnia Zaślubin.

DOBRZE "ZRÓBCIE" KURS PRZEDMAŁZEŃSKI

Nauki przedmałżeńskie to nie tylko papierek, jak są często postrzegane. Dobrze przepracowane (polecam w formie warsztatów), dadzą Wam świetny materiał do pracy nad swoją relacją. Wskażą Wam tematy i miejsca w Waszym związku, które wymagają dialogu i przepracowania, pozwolą Wam podjąć rozmowy na tematy, które wcześniej poruszaliście rzadko lub wcale.

ROZMAWIAJCIE O SWOICH OCZEKIWANIACH

Im szybciej "wyłożycie na stół" swoje oczekiwania, nadzieje i obawy związane z małżeństwem, tym większa szansa, że osiągniecie tam sukces. Im Twój narzeczony lepiej pozna ciebie przed wejściem w małżeństwo, tym lepszym partnerem będzie w jego trakcie. Przegadajcie obowiązki domowe, zwyczaje i wzorce, jakie wynosicie z rodzinnych domów, oczekiwania jakie macie wobec pracy i rodzicielstwa.

POZNAJCIE SWOJE SŁABOŚCI

Żadne z Was nie jest doskonałe, a im wcześniej przestaniecie grać i odsłonicie swoje słabości tym lepiej. Ktoś mądry powiedział kiedyś, że "zespół jest tak silny, jak jego najsłabsze ogniwo". Jeśli chcecie, żeby Wasze małżeństwo było silne i zdrowe, to musicie poznać swoje słabości, żeby móc nad nimi pracować i zamieniać je na swoją korzyść.

MÓDLCIE SIĘ RAZEM

Im na wcześniejszym etapie relacji zaczniecie się razem modlić, tym łatwiej Wam to będzie przychodziło. Modlitwa jest czymś bardzo osobistym i intymnym i często parom trudno jest się modlić "we dwoje". Nie mniej zapewniam Was, że zarówno w narzeczeństwie, jak i później w małżeństwie ma ona wielką moc.

Modlitwa za moją narzeczoną

Panie Jezu, proszę Cię za moją dziewczynę. Błogosław jej i rozwiń w niej doskonałą, dojrzałą miłość. Niech dobrze przygotuje się do roli żony i matki. Daj, żeby była ze mną szczęśliwa i aby mogła się na mnie oprzeć. Dopomóż mi osłonić jej niewinność.

Nie dopuść, żebym ją kiedykolwiek skrzywdził. Niech czuje się ze mną dobrze. Pomóż mi doprowadzić ją lepszą i piękniejszą duchowo do wiecznego szczęścia. Chroń ją od próżności i wszelkich pokus. Spraw, by mi była wierna i żeby mnie kochała Twoją miłością.

Modlitwa za mojego narzeczonego

Panie Jezu, postawiłeś na mej drodze człowieka, któremu pragnę oddać moje serce i z którym chcę na zawsze związać moje życie. Czuwaj nad tym kochanym. Broń go od niebezpieczeństw. Spraw, aby w Tobie osiągnął swoją życiową dojrzałość. Uczyń go prawym, mądrym i dobrym. Daj mu serce mężne, aby nie obawiał się trudności, lecz przełamywał je w Twoje Imię. Daj mu siłę, aby miał silną wolę, potrafił panować nas sobą i dobrze służyć rodzinie.

Uformuj w nim postawę ojcowską, żeby znalazł szczęście w obdarowywaniu swoich najbliższych, żeby nie szukał siebie, ale opiekował się tymi, których mu powierzysz. Uczyń go narzędziem Twojej Opatrzności. Niech tak jak Ty opiekuje się słabymi i bezbronnymi. Niech odważnie staje w obronie każdego poczętego życia. Niech mnie i nasze dzieci prowadzi do Ciebie drogą pięknej miłości.

NIECH NAD WASZYM GNIEWEM NIE ZACHODZI SŁOŃCE

Sprzeczajcie się, spierajcie, ale starajcie się nie rozstawać wieczorem i nie kłaść spać niepogodzonymi. Im dłużej nosi się w sercu nieprzebaczone winy, tym trudniej jest je wybaczać. Niech słowa "przepraszam i wybaczam" na stałe znajdą się w Waszym "narzeczeńskim słowniku".

NIE BAWCIE SIĘ W DOM

Wspólnie mieszkanie przed ślubem i współżycie może zabrać Wam piękną sferę, która zarezerwowana powinna być dla małżonków. Jeśli mieszkaliście za sobą do tej pory, to odważcie się podjąć decyzję o zaprzestaniu tego do ślubu. Nie jest to łatwa decyzja, ale znam osoby, które się na nią zdobyły i widzimy jak piękne owoce tego zbierają w małżeństwie.

Odczuwam obecność aniołów. Co zrobić, żeby zaprzyjaźnić się ze swoim Aniołem Stróżem? >>

Iwona i Maciek Jabłońscy - małżeństwo, razem prowadzą bloga "Powołani do świętości"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Mark E. Thibodeaux SJ
27,93 zł
39,90 zł

W każdej sytuacji, czy to zwyczajnego dnia, czy w chwili podejmowania ważnej decyzji, w głowie i sercu słyszysz wiele głosów proponujących ci różne działania lub reakcje. Ignacjańska metoda rozeznawania uczy, jak dostroić swoje duchowe zmysły,...

Skomentuj artykuł

7 wskazówek na dobry czas narzeczeństwa. Nie zepsujcie go planowaniem wesela...
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.