Chcesz przywrócić romantyzm waszej relacji? To 35 sposobów, które mogą pomóc

Chcesz przywrócić romantyzm waszej relacji? To 35 sposobów, które mogą pomóc
(fot. shutterstock.com)
2 lata temu
Marta Barnert-Warzecha

Pamiętasz waszą pierwszą randkę? Pierwsze kilka miesięcy spotykania się? Pierwszy rok małżeństwa? Chciałaś zrobić wszystko, żeby mu zaimponować, żeby pokazać mu, że go kochasz, że jest dla ciebie ważny. A jak jest dzisiaj?

Minęło kilka lat i wdarła się tak zwana rzeczywistość. Ale czy ona naprawdę musi być nudna, szara i zawsze taka sama?! Małżeństwo jest oparte na codzienności.

Fakt - większość czasu, który spędzamy razem może być mało ekscytujący (gotowanie, sprzątanie, ogarnianie rachunków, zajmowanie się chorym dzieckiem, obowiązki związane z pracą - same wiecie). Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wyjazdy, wakacje, romantyczne kolacje w restauracjach.

Czujesz, że robi się między wami (albo już dawno się zrobiło) trochę nudno, trochę nijako…?

Wiem, że niełatwo jest, od tak sobie, powrócić do tych czasów, kiedy on przechodząc, dotykał twojego ramienia albo kiedy wysyłaliście sobie romantyczne SMSy (a nie tylko: "kup po drodze musztardę").

Ale zawsze możesz zacząć od małych, drobnych gestów, które pokażą mu, że ciągle go kochasz, że ciągle jest dla ciebie ważny…

Pewnie myślisz - no dobra, ale co ze mną? Odpowiem tak: kochaj go. Pokaż mu miłość. Kochaj go i nie oczekuj niczego w zamian. I zanim zrobisz jakąkolwiek z tych rzeczy poniżej, pomódl się, żeby przemawiała przez ciebie miłość. Poproś Boga, żeby twój mąż mógł tę miłość poczuć i żeby wasze małżeństwo przez to wzrosło.

A ja modlę się, żeby te małe gesty sprawiły, że twój mąż też zatęskni do tych "pierwszych chwil" i będzie je chciał z miłością odwzajemnić. Koniecznie dajcie znać jak wam poszło i mam nadzieję, że nie poprzestaniecie tylko na jednej rzeczy.

Gotowe? To do dzieła!

1. Kup mu ulubiony batonik - tak po prostu.

2. Zastąp zakładkę w książce miłosną notką.
3. Powiedz waszym wspólnym znajomym jakiego masz super męża (to do niego wróci, zobaczysz!).
4. Przynieś mu ulubiony napój albo słodycz kiedy już położysz dzieci do łóżka.
5. Zrób za niego coś, co zwykle jest jego obowiązkiem.
6. Popraw siedzenie w samochodzie jeśli wiesz, że to on będzie prowadził następny.
7. Zapytaj go rano, jak możesz się o niego dziś pomodlić.
8. Podrap go po plecach albo muśnij ramiona, kiedy przechodzisz obok niego.
9. Powiedz mu, że jesteś z niego dumna.
10. Zadzwoń do niego i zaproś go na randkę.
11. Zaplanuj spotkanie z ludźmi, z którymi ON lubi się spotykać.
12. Zaskocz go ulubionym daniem.
13. Zapytaj go o jego dzień i uważnie słuchaj odpowiedzi.
14. Weź jego rękę, kiedy jedziecie razem samochodem.
15. Przypomnij mu o waszej pierwszej randce / pierwszym pocałunku.

16. Zrób mu śniadanie na wynos, jeśli spieszy się do pracy.

17. Wróć do domu z małym prezentem, bez okazji.
18. Daj mu trochę czasu (wolnego od wyrzutów sumienia), żeby mógł zrobić co chce, podczas kiedy ty zajmiesz się dziećmi.
19. Weź go na mały spacer po waszej okolicy.
20. Umyj / posprzątaj jego samochód.
21. W ciągu dnia, napisz do niego coś pozytywnego.
22. Zainicjuj sex.
23. Przeproś go za tę rzecz, którą zrobiłaś.
24. Pocałuj go w usta i nie odsuwaj się przez 6 sekund.
25. Powiedz mu, że za nim tęsknisz, kiedy jest gdzieś indziej.
26. Podziękuj mu za tę rzecz, o którą zwykle on się zajmuje.
27. Jeśli śpiewasz lub grasz na jakimś instrumencie, zrób to tylko dla niego.
28. Zagrajcie razem w jakąś grę.
29. Włóż miłosną notkę do jego portfela.

30. Powstrzymaj się przed narzekaniem, kiedy widzisz go pierwszy raz po pracy.
31. Wyślij mu linka do śmiesznego filmiku, który obejrzałaś.
32. Przynieś mu lunch do pracy.
33. Powiedz twoim dzieciom, jakim świetnym jest tatą.
34. Napisz słodką wiadomość na lustrze w łazience.
35. Wejdź do łóżka nago.

A może wy też macie jakieś pomysły na to, jak przywrócić / utrzymać romantyzm w waszej relacji? Podzielcie się proszę.

Ps. Napisałam ten tekst do kobiet, bo wiem, że głównie one czytają mojego bloga, ale jeśli jesteś mężczyzną i zajrzałeś tutaj, to uwierz mi - jeśli zrobisz chociaż kilka rzeczy z tej listy, pozytywna reakcja szczęśliwej żony - gwarantowana! Prawda dziewczyny?

Wpis pierwotnie ukazał się na blogu Żona&Mąż

Chcesz przywrócić romantyzm waszej relacji? To 35 sposobów, które mogą pomóc - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Chcesz przywrócić romantyzm waszej relacji? To 35 sposobów, które mogą pomóc
Komentarze (10)
4 sierpnia 2018, 17:52
[url]https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme[/url]
SK
Sofia Kowalik
4 sierpnia 2018, 16:35
Autorka zapomniała, że starać się muszą obie strony. Po za tym podstawa to rozmowa i przyjaźń, bez tego batony ze złota nie pomogą w żadnej relacji. 
Zbigniew Ściubak
4 sierpnia 2018, 19:23
Dokladnie! Pierwsze, co kobieta powinna zrobić, aby przywrócić "romantyczność", to zwrócić uwagę facetowi, że się musi bardziej starać. Bez tego nici. Choć z drugiej strony, gdyby te batony były faktycznie ze złota, no... dajmy na to, taki baton to z pół miliona, to kto wie, kto wie...?
KW
Kornel Wolny
4 sierpnia 2018, 14:35
Jak pragnę zdrowia, dawno się tak nie uśmiałem, czytając te punkty-rady. Daruję sobie ironiczne odpowiedzi na nie. Jak rozumiem, Autorka dokładnie zna psychikę mężczyzn, bo kobiet chyba nie za bardzo. Inna sprawa, że ja psychiki kobiet też nie rozumiem, tym bardziej psychiki Autorki. Ale niech mi dziób rozerwie, jeśli większości mężatkom marzy się taki poddańczy romantyzm. Czy Autorka tego tekstu słyszała coś o samczym instynkcie zdobywania, który większość mężczyzn najbardziej mobilizuje do normalnego romantyzmu?
Zbigniew Ściubak
4 sierpnia 2018, 15:50
To Pan by nie chciał BATONIKA?!!! Osz niedobry. A Autorka tak się stara. I jak mądrze!
Zbigniew Ściubak
4 sierpnia 2018, 12:47
1. Kup mu ulubiony batonik - tak po prostu. - Zęby mu wypadną. 2. Zastąp zakładkę w książce miłosną notką. - WTF - zapyta siebie facet. 4. Przynieś mu ulubiony napój albo słodycz kiedy już położysz dzieci do łóżka. - Kutwa znowu ten batonik...! 5. Zrób za niego coś, co zwykle jest jego obowiązkiem. - Przecież wszystko jest jego obowiązkiem :) 6. Popraw siedzenie w samochodzie jeśli wiesz, że to on będzie prowadził następny. - Co ta kobieta wyrabia? - zapyta się sam siebie facet widząc źle ustawiony fotel. 7. Zapytaj go rano, jak możesz się o niego dziś pomodlić. - E... muszę lecieć do roboty. 8. Podrap go po plecach albo muśnij ramiona, kiedy przechodzisz obok niego. - F*** what's wrong with you?! 9. Powiedz mu, że jesteś z niego dumna. - Późno już dzisiaj. 10. Zadzwoń do niego i zaproś go na randkę. - Serio? Sory, nie mogę, idę z chłopakami na piwo. 11. Zaplanuj spotkanie z ludźmi, z którymi ON lubi się spotykać. - Ale bez Ciebie kochanie! 12. Zaskocz go ulubionym daniem. - Okej... To mi przypomina o jednym. Nigdy go nie robisz! 13. Zapytaj go o jego dzień i uważnie słuchaj odpowiedzi. - Facet nie jest od OPOWIADANIA od swoim dniu! 14. Weź jego rękę, kiedy jedziecie razem samochodem. - Szkoda tylko tego rowerzysty pod kołami. 15. Przypomnij mu o waszej pierwszej randce / pierwszym pocałunku. - Bolesne wspomnienie, że kiedyś było inaczej... :( 16. Zrób mu śniadanie na wynos, jeśli spieszy się do pracy. - Jeśli On się spieszy do pracy, to NA PEWNO TY nie zdążysz mu zrobić śniadania na wynos. 17. Wróć do domu z małym prezentem, bez okazji. - Co ja k*** dziecko jestem? 18. Daj mu trochę czasu (wolnego od wyrzutów sumienia), żeby mógł zrobić co chce, podczas kiedy ty zajmiesz się dziećmi. - Boszeee co za łaskawość dla niewolnika. Cho****. 19. Weź go na mały spacer po waszej okolicy. - Kochanie, nie widzisz, ze jest mecz? 20. Umyj / posprzątaj jego samochód. - Znów coś źle zrobiła :()
Zbigniew Ściubak
4 sierpnia 2018, 12:47
21. W ciągu dnia, napisz do niego coś pozytywnego. - Zawracanie głowy. 22. Zainicjuj sex. Najlepiej w aucie w trakcie wyprzedzania. 23. Przeproś go za tę rzecz, którą zrobiłaś. Ale to było dawno, w momencie zawierania małżeństwa. :) 24. Pocałuj go w usta i nie odsuwaj się przez 6 sekund. - Dziecko... aż tak szybko to żaden facet nie zdąży. 25. Powiedz mu, że za nim tęsknisz, kiedy jest gdzieś indziej. - Okej...? So what? 26. Podziękuj mu za tę rzecz, o którą zwykle on się zajmuje. - F***k jak k***a przyjemnie. 27. Jeśli śpiewasz lub grasz na jakimś instrumencie, zrób to tylko dla niego. - E... może lepiej nie? 28. Zagrajcie razem w jakąś grę. - Okej. W chowanego. Ja wychodzę z domu, ale ty mnie nie szukaj :) 29. Włóż miłosną notkę do jego portfela. - Co to za śmieci? 30. Powstrzymaj się przed narzekaniem, kiedy widzisz go pierwszy raz po pracy. - Ta... to wymaga powstrzymywania się. - Otwarcie lodówki, piwo, odrobina wytchnienia. 31. Wyślij mu linka do śmiesznego filmiku, który obejrzałaś. - Ale głupi filmik. 32. Przynieś mu lunch do pracy. - Nie no... bosko po prostu. 33. Powiedz twoim dzieciom, jakim świetnym jest tatą. - No bo przecież na codzień mówi albo przekazuje coś zupełnie innego. 34. Napisz słodką wiadomość na lustrze w łazience. - Ktoś pomazał lustro?
Zbigniew Ściubak
4 sierpnia 2018, 12:30
1.  35. Wejdź do łóżka nago. Ale jaja.... Nareszcie jakaś komedia. Rozumiem do samochodu, ale do łóżka? Nago? Omatko! A może wy też macie jakieś pomysły na to, jak przywrócić / utrzymać romantyzm w waszej relacji? Podzielcie się proszę. 1. Wziąć młotek i stuknąć się w głowę. Niezapomniane wrażenie i świat w zupełnie nowych realnych barwach. Szczególnie jeśli uprzednio przeczytało się takie coś jak powyżej :)
SK
Sofia Kowalik
4 sierpnia 2018, 16:35
hehe dobre!! ;) to rady dla nastolatków i ludzi którzy wolą batona niż rozmowę :D
Zbigniew Ściubak
4 sierpnia 2018, 19:25
To są rady dawane z pozycji zaangażowanej katoliczki, która jest młoda, ale szalenie się stara, po katolicku tego batona mężowi. I to wszystko pod dobrotliwym okiem ojca duchowego, wiadomo - specjalisty od wszystkiego, w tym od życia małżeńskiego :)

Skomentuj artykuł

Chcesz przywrócić romantyzm waszej relacji? To 35 sposobów, które mogą pomóc
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.