Małżeństwo na całe życie? Taką mają nadzieję

Małżeństwo na całe życie? Taką mają nadzieję
(fot. Stacie Stacie Stacie / flickr.com / CC)
7 lat temu
PAP / drr

Zdecydowana większość młodych Amerykanów (86 proc.) oczekuje, że ich związki małżeńskie przetrwają całe życie - wynika z sondażu uniwersytetu Clarka w Worcester. Młodzi składają takie deklaracje, mimo że w rzeczywistości rozpada się połowa małżeństw.

Badanie opublikowane przez uczelnię w stanie Massachusetts wskazuje też, że 57 proc. Amerykanów w wieku 18-29 lat uważa, że relacje seksualne, "którym nie towarzyszy zaangażowanie emocjonalne", są czymś niewłaściwym.

73 proc. z 1029 ankietowanych sądzi, iż przed decyzją o dzieciach pary powinny się pobrać.

Poza tym 61 proc. badanych twierdzi, że jest gotowych zrezygnować z pewnych aspiracji zawodowych w zamian za udane życie rodzinne; deklarują tak zarówno młode kobiety, jak i mężczyźni.

Takie wyniki pokazują, że choć tradycyjnie to kobiety są bardziej skłonne do poświęceń na rzecz rodziny, to sytuacja najwyraźniej zmienia się w młodym pokoleniu wraz z równiejszym podziałem obowiązków w rodzinie - komentuje profesor psychologii uniwersytetu Clarka Jeffrey Jensen Arnett, który kierował badaniem.

Jak tłumaczy, młodzi dorastają ze świadomością, że połowa małżeństw kończy się rozwodem. - Prawie wszyscy mają jednak nadzieję, że znajdą się w tej drugiej, lepszej połowie - dodaje.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Małżeństwo na całe życie? Taką mają nadzieję
Komentarze (1)
SM
Sakrament Małżeństwa
3 maja 2013, 00:46
Jak tłumaczy, młodzi dorastają ze świadomością, że połowa małżeństw kończy się rozwodem. - Prawie wszyscy mają jednak nadzieję, że znajdą się w tej drugiej, lepszej połowie - dodaje. Lepiej, żeby dorastali ze świadomością czym jest Sakrament Małżeństwa!

Skomentuj artykuł

Małżeństwo na całe życie? Taką mają nadzieję
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.