Nie wiesz, czy jeszcze kochasz swojego męża? Po tym to rozpoznasz

Nie wiesz, czy jeszcze kochasz swojego męża? Po tym to rozpoznasz
(fot. depositphotos.com)
10 miesięcy temu
Logo źródła: WAM Wacław Królikowski SJ / Agnieszka Odrowąż-Pieniążek

- W naszych relacjach codziennych mamy tysiące okazji, żeby taką miłość praktykować - mówi jezuita, Wacław Królikowski. Posłuchaj, o jakiej miłości jest mowa.

Pismo Święte podpowiada nam, czym jest, a czym nie jest prawdziwa miłość. Jak mówi jezuita: "Źródło miłości to sam Bóg". Jak rozpoznać różnice między miłością prawdziwą a fałszywą? Gdzie w Piśmie świętym znajdziemy opis miłości? Jak odnieść to do codzienności, w której nieraz tak trudno jest nam kochać drugą osobę? Jeśli coraz częściej zadajesz sobie takie pytania, to tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Posłuchaj:

Fragment pochodzi z konferencji "Powołanie do miłości" wygłoszonej w Częstochowie w Centrum Duchowości. TUTAJ dowiesz się więcej.

Powołanie do miłości to podstawowe i wieczne powołanie każdego człowieka. Bóg bowiem stworzył człowieka „na swój obraz, na obraz Boży go stworzył” (Rdz 1,27), powołując go do relacji miłości, ponieważ „Bóg jest miłością” (1 J 4,18). Wszystkie inne powołania (do małżeństwa, kapłaństwa, życia zakonnego czy konsekrowanego) oparte są na tym fundamentalnym powołaniu do miłosnej relacji Bogiem.

Podczas konferencji zostały podjęte nie tylko teologiczne aspekty powołania do miłości, ale także aspekty psychologiczne. Wacław Królikowski SJ razem z Agnieszką Odrowąż-Pieniążek, psychologiem, w najnowszym audiobooku "Powołani do miłości" mówią m. in. o: zdolności człowieka do miłości, przeszkodach i pomocach na drodze relacji z Bogiem, o trudnościach w budowaniu relacji miłości oraz o tym, jakiej pomocy możemy potrzebować w rozwijaniu miłości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wacław Królikowski SJ, Agnieszka Odrowąż-Pieniążek
17,43 zł
24,90 zł

Powołanie do miłości to podstawowe i wieczne powołanie każdego człowieka. Bóg bowiem stworzył człowieka „na swój obraz, na obraz Boży go stworzył” (Rdz 1,27), powołując go do relacji miłości, ponieważ „Bóg jest miłością” (1 J...

Skomentuj artykuł

Nie wiesz, czy jeszcze kochasz swojego męża? Po tym to rozpoznasz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.