Oni wiedzą o małżeństwie o wiele więcej niż my. Poznajcie niezwykłe rady po latach

Oni wiedzą o małżeństwie o wiele więcej niż my. Poznajcie niezwykłe rady po latach
(fot. facebook.com/tydzienmalzenstwakrakow)
Tydzień Małżeństwa w Krakowie / jb

Czytamy wiele poradników, słuchamy licznych konferencji, a może zamiast tego zapytajmy o jedną radę małżeńską swoich dziadków? Ich odpowiedź na pewno Was zaskoczy.

W ramach Tygodnia Małżeństwa w Krakowie powstała akcja "Małżeńskie wspomnienia, czyli rady po latach", w której chcemy poznać podejście do związków wśród seniorów z różnym stażem małżeńskim i zaczerpnąć z ich wiedzy oraz doświadczenia. 

Marta Bojanowska oraz Emilia Klima - pomysłodawczynie oraz realizatorki tego projektuw ramach aktywizacji i współpracy z mieszkańcami krakowskiego domu seniora, przeprowadziły krótkie rozmowy z kilkoma osobami.

MAŁŻEŃSKIE WSPOMNIENIA, CZYLI RADY PO LATACH W ramach Tygodnia Małżeństwa w Krakowie powstała również akcja "Małżeńskie...

Opublikowany przez Tydzień Małżeństwa w Krakowie Niedziela, 17 stycznia 2021

Zapraszamy na Tydzień Małżeństwa w Krakowie

7 lutego po raz drugi w Krakowie rozpocznie się Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa, który potrwa do 14 lutego. Będzie to okazja, aby wzmocnić więź, odbudować relację i ożywić miłość.

DEON.PL POLECA

Organizatorzy, których - jak sami mówią - połączyła wiara w to, że stworzenie dobrego małżeństwa jest możliwe, przygotowali wiele ciekawych propozycji. Wśród nich znajdują się warsztaty i spotkania ze specjalistami (o budowaniu zaufania, komunikacji czy wspólnym przeżywaniu narodzin dziecka), tematyczna randka małżeńska, spacer z przewodnikiem, gra terenowa czy kurs tańca.

Zwieńczeniem Tygodnia Małżeńskiego będzie Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Wydarzenia będą realizowane online, a także w miarę możliwości stacjonarnie.

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa po raz pierwszy zorganizowany został w 1997 roku w Wielkiej Brytanii. Dziś odbywa się on równolegle w 22 krajach na całym świecie. W Polsce pierwszy raz miał miejsce w 2015 roku w Gdańsku. Od 2020 organizowany jest również w Krakowie. Tydzień Małżeństwa to inicjatywa adresowana do małżeństw, bez względu na staż, które chcą przez te kilka dni skupić się na sobie nawzajem i twórczo spędzić wspólny czas.

Zapisy i szczegółowe informacje na stronie www.tydzienmalzenstwakrakow.pl.

Kim jesteśmy i jaki mamy cel?

Projekt „Tydzień Małżeństwa w Krakowie” jest realizowany w ramach powstałej w styczniu 2020 roku Fundacji Przestrzeń Dobra. Podstawowych celem Fundacji jest wspieranie małżeństwa i rodziny. Osoby współpracujące z Fundacją to m. in. pedagodzy, psycholodzy, fizjoterapeuci, programiści, graficy, absolwenci Studium Teologii Rodziny, harcerze. Cel mamy wspólny – pokazywać, że małżeństwo jest dobre, inspirować do trwania w nim, umacniania go i rozwijania.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie i odnowienie relacji małżeńskich oraz rodzinnych poprzez podniesienie świadomości i kompetencji uczestników projektu w zakresie budowania relacji międzyludzkich. Na realizację celu pozwoli szeroka oferta edukacyjna i kulturalna - wykłady, warsztaty, spotkania ze specjalistami, aktywności ruchowe i taneczne czy oprowadzania.

Poniżej zobacz program wydarzeń:

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Pierwsza w Polsce gra przeznaczona dla małżeństw, które chcą polepszyć swoją komunikację.

Nowa edycja!

Małżeńska gra daje możliwość poznania zasad prawidłowej komunikacji, poznania różnic między kobietą a mężczyzną, budowania więzi małżeńskiej poprzez rozmowę i zrozumienie....

Skomentuj artykuł

Oni wiedzą o małżeństwie o wiele więcej niż my. Poznajcie niezwykłe rady po latach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.