PAX o wyjątkowym spotkaniu z ks. Pawlukiewiczem: ta historia mnie zamiotła pod dywan

PAX o wyjątkowym spotkaniu z ks. Pawlukiewiczem: ta historia mnie zamiotła pod dywan
fot. AJ
1 rok temu

"Dla mnie to była trudna chwila, bo pomyślałem, że on może odejść zaraz. Jak się nawracałem to słuchałem wielu jego konferencji. (…) I taka sytuacja. Pamiętam, jak on przeprosił, odwrócił się plecami do mnie i nagle…" - opowiada Michał PAX Bukowski.

Szymon Żyśko, DEON.pl: Jakie najciekawsze historie pamiętasz dające nadzieje

Michał PAX Bukowski: Ze Studiem Raban odwiedzamy różne kraje. Byliśmy w Gruzji, w panamie, we Włoszech i Francji. Czy Kościół jest w kryzysie? Kościół ma czasem swoje odpały, ale głównie dlatego, że prowadzą go ludzie grzeszni. (…)

Niesamowitą radość czuję od młodych w Kościele. Oni chcą być, oni chcą działać, chcą go zmieniać. To jest tem impuls młodych, który gdzieś tam we mnie nie wygasł. (…)

A pamiętasz jedno spotkanie, które Tobie osobiście najwięcej dało?

Tak. Spotkanie z ojcem Pawlukiewiczem. To był dla mnie szok. Jak się nawracałem to słuchałem wielu jego konferencji. Pamiętam, jak siedziałem na Łąkach Nowohuckich i ryczałem, kiedy mi mówił o tym, że każdy z nas ma diament, piękny kamień Boży w sercu, ale jest przysypany toną gnoju, którą nam serwuje szatan. Dla mnie był on zawsze mistrzem, autorytetem. I pamiętam, że po paru latach był naszym gościem w Studiu Raban. Spotkaliśmy się z nim jako nieliczne media, gdy był już chory. Uścisnął mi dłoń. Jak patrzyłem na niego to nie był to dawny ojciec Pawlukiewicz z obrazków tylko przygarbiony starszy człowiek z laską, któremu było ciężko – widziałem to.

Poszliśmy na taką ławeczkę przy kościele. Gościu na pierwsze 3 minuty marszu wystrzelił, bo chciał pokazać, że nic się nie dzieje. Później już tak opadł z sił, że co 3 metry musiał klęknąć. Jakoś tam go dotargaliśmy do miejsca, gdzie miał być wywiad. On siedział zgarbiony – możecie zobaczyć sami. Widzisz, że ciało nie domaga, a on dalej żartował, dalej te jego słowa wprawiały w podziw. I taka sytuacja. Pamiętam, jak on przeprosił, odwrócił się plecami do mnie i nagle mi się położył na kolanach. Podejrzewam, że był bardzo zmęczony. Gość, który dla mnie był mistrzem i autorytetem, który pomógł mi w nawróceniu leży na moich kolanach. Jego głowa leży na moim prawym kolanie. Ja mu trzymam rękę na głowie i sobie rozmawiamy. On oddycha, czuję, że odpoczywa, że moje kolano daje mu wytchnienie. Dla mnie to była trudna chwila, bo pomyślałem, że on może odejść zaraz, a ja mistrza trzymam na kolanie swoim. Jakby historia zatoczyła koło, co mnie „sieknęło”.

 

***

Jeśli chcecie usłyszeć więcej inspirujących rozmów i poznać mężczyzn, którzy mają do powiedzenia coś ważnego, zajrzyjcie do naszych podcastów na Spotify [Podcasty DEON.pl] oraz do naszego działu: Męski punkt widzenia.

***

Spotkaj się z Zuzanną i Michałem PAX Bukowskim w Walentynki

Już 14 lutego o godzinie 18 w kościele św. Barbary na Małym Rynku spotykamy się na Mszy świętej o dobrego męża, dobrą żonę. Homilię wygłosi ksiądz Radosław Rakowski z Poznania, którego Msze gromadzą setki młodych szukających drugiej połówki.

To propozycja dla par i singli. Jeśli jesteś w związku, zaproś swoją dziewczynę, swojego chłopaka. Jeśli jesteś singlem, bądź gotowy na zmiany i miej oczy szeroko otwarte.

Po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie z Zuzanną i Michałem PAX Bukowskim, którzy poznali się dzięki takiej mszy. Opowiedzą nam o tym, jak odkryć jedność w różnorodności.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i zaproś znajomych. [KLIKNIJ W BANER]

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Piotr Pawlukiewicz
30,15 zł
33,50 zł

Są firmy, których logo znane jest prawie na całym świecie. Wydają miliony dolarów, aby uczynić swoje znaki rozpoznawalne. Dbają o nie. Dopracowują. Dążą do doskonałości. Chcesz czy nie, każdą decyzją i czynem Ty również budujesz...

Skomentuj artykuł

PAX o wyjątkowym spotkaniu z ks. Pawlukiewiczem: ta historia mnie zamiotła pod dywan
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.