Przeżyli w małżeństwie 91 lat. Jaka jest tajemnica ich szczęśliwego życia?

Przeżyli w małżeństwie 91 lat. Jaka jest tajemnica ich szczęśliwego życia?
Fot. BBC News / YouTube.com
bbc.com / tk

Zachariasz i Shama przeżyli w małżeństwie 91 lat. Oboje będąc żydowskimi sierotami pobrali się w młodym wieku w Jemenie. Wspólnie przeżyli skrajną biedę i prześladowania. Przyznają, że to Bóg stale chronił ich małżeństwo.

Zachariasz i Shama wzięli ślub odpowiednio w wieku 12 i 10 lat. Chcąc uniknąć zawarcia małżeństwa poza ich kulturą i wiarą, zmuszeni byli pobrać się będąc jeszcze dziećmi.

Dom w stodole

Małżonkowie przyznają, że nigdy nie żyli w luksusie. - Cierpieliśmy. Nie ma gorszego cierpienia niż to, które przeżyliśmy – przyznaje Shama. - Nie mieliśmy domu. Posprzątaliśmy stodołę osła i zamieszkaliśmy w niej – dodaje kobieta.

Para przeprowadziła się w 1948 roku do Izraela jako jedni z pierwszych jemeńskich Żydów w nowopowstałym państwie. Tam Zachariaszowi i Shamie urodziło się jedenaścioro dzieci. Od tego czasu ich rodzina znacznie się powiększyła. Teraz małżonkowie mają aż 64 wnuki.

DEON.PL POLECA

Sekret szczęśliwego życia

Mężczyzna zapytany, jaki jest sekret ich miłości odpowiedział: „Bóg zesłał ją do mnie. Miałem szczęście, że ją zdobyłem”. – Nie walczyliśmy ze sobą. To szczęście przeżyć wspólnie życie – dodaje Shama.

Zachariasz przyznaje, że w ich małżeństwie stale obecny był Bóg. – Bóg chronił nas przez całą drogę, i niech oboje umrzemy razem – przyznaje mężczyzna.

Źródło: bbc.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Skomentuj artykuł

Przeżyli w małżeństwie 91 lat. Jaka jest tajemnica ich szczęśliwego życia?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.