Modlitwa o pojednanie w małżeństwie. Pomoże wam św. Józef

Modlitwa o pojednanie w małżeństwie. Pomoże wam św. Józef
Fot. Ines Bazdar / Depositphotos.com

O pojednanie w małżeństwie, powrót do dobrej relacji warto zabiegać także na modlitwie. Gdy modlisz się szczerze, możesz wyprosić bardzo wiele. Twoje małżeństwo może znowu rozkwitnąć. 

Małżeństwo to droga: bywa prosta i gładka, bywa trudna i wyboista. Najważniejsze jest jednak, by iść nią razem. Nie zawsze jest to łatwe, zwłaszcza, gdy między małżonków wkradają się nieporozumienia, gdy trudno o szczerą rozmowę i nie wiadomo, jak wrócić do czasów, w których wspólne życie było proste, a relacja - dobra. 

Oto piękna modlitwa, która może uzdrowić twoje małżeństwo. Dla Boga, który kocha was oboje, nie ma rzeczy niemożliwych. 

Modlitwa o pojednanie w małżeństwie za wstawiennictwem św. Józefa

Panie, przedstawiam Ci nasze małżeństwo – mojego męża (moją żonę) i mnie. Dziękuję, że nas połączyłeś, że podarowałeś nas sobie nawzajem i umocniłeś nasz związek swoim sakramentem. Panie, w tej chwili nasze małżeństwo nie jest takie, jakim Ty chciałbyś je widzieć. Potrzebuje uzdrowienia. Jednak dla Ciebie, który kochasz nas oboje, nie ma rzeczy niemożliwych.

Dlatego proszę Cię:

– o dar szczerej rozmowy,

– o „przemycie oczu”, abyśmy spojrzeli na siebie oczami Twojej miłości, która „nie pamięta złego” i „we wszystkim pokłada nadzieję”,

– o odkrycie – pośród mnóstwa różnic – tego dobra, które nas łączy, wokół którego można coś zbudować (zgodnie z radą Apostoła: zło dobrem zwyciężaj),

– o wyjaśnienie i wybaczenie dawnych urazów, o uzdrowienie ran i wszystkiego, co chore, o uwolnienie od nałogów i złych nawyków.

Niech w naszym małżeństwie wypełni się wola Twoja. Niech nasza relacja odrodzi się i ożywi, przynosząc owoce nam samym oraz wszystkim wokół. Ufam Tobie, Panie Jezu, i już teraz dziękuję Ci za wszystko, co dla nas uczynisz. Uwielbiam Cię w sercu i błogosławię w całym moim życiu. Amen.

Święty Józefie, sprawiedliwy mężu i ojcze, który z takim oddaniem opiekowałeś się Jezusem i Maryją – wstaw się za nami. Zaopiekuj się naszym małżeństwem. Powierzam Ci również inne małżeństwa, szczególnie te, które przeżywają jakieś trudności.
Proszę – módl się za nami wszystkimi!
Amen.

DEON.PL POLECA

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Pytlarz

Święty Józef - patron naszych czasów

To już trzecia część bestsellerowej serii Cudów świętego Józefa. Słynna mistyczka Marta Robin uważała, że XXI wiek będzie należał do świętego Józefa. Ta książka jest tego bezsprzecznym dowodem. Zamieszczone...

Skomentuj artykuł

Modlitwa o pojednanie w małżeństwie. Pomoże wam św. Józef
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.