Bogdan de Barbaro: dlaczego boimy się psychiatrii? [TRANSMISJA LIVE]

Bogdan de Barbaro: dlaczego boimy się psychiatrii? [TRANSMISJA LIVE]
(fot. shutterstock.com)
Redakcja DEON.pl

Krystyna Rożnowska, autorka książki "Można oszaleć. Osobliwy świat szpitala psychiatrycznego" oraz prof. Bogdan de Barbaro, ceniony psychiatra i psychoterapeuta porozmawiają o społecznych uprzedzeniach względem psychiatrii. Zapraszamy na transmisję live:

Link do transmisji znajdziecie TUTAJ >>

Można oszaleć. Świat szpitala psychiatrycznego

Mniej znane oblicze choroby psychicznej to wrażliwość, głębokie spojrzenie na siebie i sprawy osób bliskich, heroiczna, często zwycięska walka o zdrowie - pisze Bogdan de Barbaro. Ci, którzy znają świat osób chorujących na schizofrenię czy chorobę afektywną wiedzą dobrze, jak głębokie jest ich cierpienie.

DEON.PL POLECA

Rana psychiczna dotyczy samej istoty człowieczeństwa, często przetrąca los osoby chorej. Na samego pacjenta i jego rodzinę spada bolesne brzemię stygmatyzacji. Ale jest też inne oblicze choroby psychicznej: to wrażliwość, głębokie spojrzenie na siebie i sprawy osób bliskich, to heroiczna, często zwycięska walka o zdrowie.

Od czego zależy, czy ktoś dotknięty chorobą psychiczną daje się chorobie przygnieść, czy ją pokonuje? Jest jedną z tych osób, które przez wiele miesięcy stają się rezydentami szpitala psychiatrycznego, czy zwycięża chorobę: kończy studia, zakłada rodzinę i cieszy się życiem? Nie ma na to prostej i jednoznacznej odpowiedzi, ale zbiór reportaży Krystyny Rożnowskiej składających się na książkę "Można oszaleć" jest cenną próbą rozwiązania tej zagadki. Czytaj dalej >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Krystyna Rożnowska

Lot nad kukułczym miastem

Ta książka to spacer dróżkami miasta-ogrodu. Jego bramy są otwarte dla każdego, kto staje do walki ze swoją psychiką.

Sto lat temu otwarto szpital psychiatryczny zaprojektowany według najmodniejszych wzorców. Do dziś przybywają do...

Skomentuj artykuł

Bogdan de Barbaro: dlaczego boimy się psychiatrii? [TRANSMISJA LIVE]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.