Dziecko Boże czy niewolnik? Kim tak naprawdę jesteś?

Dziecko Boże czy niewolnik? Kim tak naprawdę jesteś?
(fot. unsplash.com)
2 lata temu
dominikanie.pl / youtube.com / df

Jak rozpoznać kogo jest w tobie więcej? Jak zmieniać się tak, by zyskiwać coraz więcej wolności? I jak może pomóc w tym psychoterapia? Posłuchaj, co na ten temat mówi chrześcijańska psycholog.

Zranienia z dzieciństwa ukształtowały w nas "fałszywe ja" czy, jak nazywa je psycholog Maja Krzemień, "tożsamość niewolnika". Mówi o powstałych przez to fałszywych przekonaniach na swój temat: jestem niewystarczający, głupi, brzydki... To z kolei generuje negatywne emocje: smutek, lęk, złość, zazdrość - cały szereg trudnych uczuć, które wiążą się z tym, co myślimy. A to prowadzi do negatywnych czy niechcianych zachowań.

"Niewolnik ma równiez niskie poczucie własnej wartości. Nawet jeśli wokół niego są ludzie, którzy mówią inaczej, przekonując, że jest chciany, kochany - on nie jest w stanie w to uwierzyć. Jego niską samoocenę i trwanie w niej podtrzymują struktury mechanizmów obronnych" - wyjaśnia terapeutka.

Każdy z nas ma w sobie niewolnika. Ale każdy z nas ma w sobie również dziecko Boże. Jak je odkryć? Jak, mimo wszystko, uwierzyć w prawdziwy obraz Boga?

Obejrzyj cały film na dominikanie.pl:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Paweł Krupa OP
11,82 zł
16,89 zł

Weź duszę w swoje ręce i oddaj ją Bogu

Spowiedź może być nie tylko „zaliczona”, „skuteczna” czy „odhaczona”. Może być również „dobra”, to znaczy przynosić widoczne dobro w twoim życiu. Jak to osiągnąć? Ojciec Paweł...

Skomentuj artykuł

Dziecko Boże czy niewolnik? Kim tak naprawdę jesteś?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.