Barack Obama wzruszył cały świat [WIDEO]

Barack Obama wzruszył cały świat [WIDEO]
twitter.com/ youtube.com/ ed

Płakał Obama, płakała jego żona Michelle i ich córka. Płakali Amerykanie. Prezydent w swoim pożegnalnym przemówieniu zarażał optymizmem i podkreślał wartość demokracji, jednak najbardziej poruszające były piękne słowa skierowane do żony i córek.

"Michelle LaVaughn Robinson, dziewczyno z South Side. Przez ostatnie dwadzieścia pięć lat byłaś nie tylko moją żoną i matką naszych dzieci, byłaś też moją najlepszą przyjaciółką. Podjęłaś się zadania, o które nie prosiłaś i wypełniłaś je z wdziękiem, stylem, energią i poczuciem humoru. Sprawiłaś, że  Biały Dom stał się miejscem dla każdego, a młode pokolenie pragnie sięgać wyżej, bo ma ciebie za wzór. Jestem z ciebie dumny, cały nasz kraj jest z ciebie dumny".

Jestem dumny z bycia waszym tatą

Prezydent Obama zwrócił się także do swoich córek: "mimo wszystkich przeciwności, jesteście wspaniałymi młodymi kobietami, ze wszystkiego, co w życiu robiłem, z niczego nie jestem tak dumny, jak z bycia waszym tatą".

Na filmie można posłuchać części przemówienia oraz zobaczyć niezwykłą bliskość i miłosne, rodzinne spojrzenia:

Barack Obama swoje pożegnalne przemówienie wygłosił przed 20 tys. osób w Chicago. To właśnie w tym mieście zaczynał swoją polityczną karierę.

"Kiedy przyjechałem tutaj, miałem dwadzieścia kilka lat. Szukałem siebie i celu w życiu. Zrozumiałem, że zmiana dokona się tylko wtedy, kiedy zwykli ludzie się w nią zaangażują i kiedy wspólnie jej dokonają. Po ośmiu latach prezydentury ciągle w to wierzę! Na tym polega wyjątkowość Ameryki.

Przecież nie byliśmy ani nie jesteśmy idealni, ale mamy zdolność zmiany na lepsze, która sprawia, że życie tych, którzy po nas przychodzą, jest lepsze.

To wy jesteście zmianą".

"Dziś to moja kolej, by powiedzieć dziękuję. Każdego dnia uczyłem się od was. To wy zrobiliście ze mnie lepszego prezydenta, lepszego człowieka".

Nawiązując do swojego hasła wyborczego, Barack Obama zakończył przemówienie tymi słowami:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Barack Obama wzruszył cały świat [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.