Gwiazdy światowej sławy pomagają osobom w kryzysie bezdomności

Gwiazdy światowej sławy pomagają osobom w kryzysie bezdomności
(fot. depositphotos.com)
fpiec.pl / ms

Liczba osób doświadczających kryzysu bezdomności stale wzrasta, w samych Stanach Zjednoczonych w zeszłym roku wynosiła ona ponad pół miliona, z czego ⅓ tych osób nie ma żadnego bezpiecznego schronienia - śpią na ulicach, czasem w samochodach lub opuszczonych budynkach.

Burmistrz Los Angeles, miasta, w którym żyje 36 tys. bezdomnych, jako główne przyczyny problemu wskazuje: pędzącą gospodarkę i rosnące ceny czynszów mieszkań, a także nieleczone problemy psychiczne i traumy, z którymi ludzie nie potrafią się zmierzyć, bo nie otrzymują w porę odpowiedniej pomocy i opieki.

DEON.PL POLECA

Od 20 lat przeżywa kryzys bezdomności. Teraz pisze o tym doktorat >>

W pomoc osobom w kryzysie bezdomności zaangażowały się ostatnio dwie sławy ze świata show biznesu. Aktor i raper Jaden Smith z okazji swoich 21. urodzin otworzył w Los Angeles food truck o nazwie I Love You Restaurant, w którym przez jeden dzień serwowano osobom bezdomnym darmowe zdrowe jedzenie. Nie wiadomo jeszcze, czy jednorazowa akcja przemieni się w stałe bądź cykliczne wydarzenie, ale w jednym z instagramowych wpisów można przeczytać: "mamy nadzieję, że do zobaczenia wkrótce" (We Hope To See You Soon).

Jaden Smith znany jest z działalności charytatywnej. W marcu tego roku zaangażował się w pomoc mieszkańcom miasta Flint, które mierzy się z kryzysem wodnym, jaki dopadł je, gdy władze postanowiły zmienić źródło wody i pobierać ją z pobliskiej rzeki Flint zamiast, jak dotychczas, z jeziora Huron i rzeki Detroit. To doprowadziło do znacznego obniżenia jakości wody pitnej, w której dodatkowo odkryto ołów, stanowiący poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi. Młody aktor, jako współzałożyciel firmy JUST Water współpracuje tam z jednym z kościołów w celu wdrożenia mobilnego uzdatniania wody. Stworzony przez niego system ma odfiltrowywać wodę z ołowiu i innych zanieczyszczeń.

Poznań: akcja Caritas "Podaruj wodę bezdomnemu" >>

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Just

Post udostępniony przez Jaden (@c.syresmith)

Próbę rozwiązania kryzysu bezdomności podjął w ostatnim czasie także Kanye West. Zainspirowany "Gwiezdnymi Wojnami" postanowił stworzyć projekt małych domków w kształcie kopuł, przypominających te z filmowej planety Tatooine, przeznaczonych na mieszkania dla osób potrzebujących. Nie wiadomo, kiedy projekt ma zostać wdrożony w życie, ale prace nad nim już trwają. Domki nie mają być rozdawane za darmo, ale ich cena ma być niska.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Piotr Żyłka, Błażej Strzelczyk

Niepokorna zakonnica w rozmowie szczerej do bólu.

O siostrze Małgorzacie Chmielewskiej mówi się, że to zadziorna kobieta z charakterem. Już w wieku 10 lat została "ekskomunikowana" - z lekcji religii, bo zadawała za dużo pytań.

...

Skomentuj artykuł

Gwiazdy światowej sławy pomagają osobom w kryzysie bezdomności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.