Idealny prezent na święta? Suknia ślubna dla ubogiej panny młodej

Idealny prezent na święta? Suknia ślubna dla ubogiej panny młodej
(fot. facebook.com/brides4acause)
3 lata temu
CNA / jp

Maria Alejandra Guerra, katolicka wedding planner zachęca zamężne kobiety w Ekwadorze, żeby "podarowały uśmiech ubogiej pannie młodej", oddając jej swoją suknię ślubną jako prezent na święta Bożego Narodzenia.

- Celem tej kampanii jest oddanie swoich sukien ślubnych, przecież te kobiety nie użyją ich już nigdy więcej. Lepiej oddać je komuś, kto ich potrzebuje, niż niepotrzebnie trzymać je w domu - mówi inicjatorka pomysłu.

Guerra wpadła na ten pomysł, kiedy szła z grupą misjonarzy ze spotkania wspólnoty do parafii świętego Arnolda Janssena w biednej dzielnicy miasta Guayaquil. Planowała tam koordynować świąteczną pomoc dla dzieci.

Duszpasterz tamtejszej parafii powiedział jej, że wiele par z parafialnej wspólnoty przygotowuje się do małżeństwa, ale że większość  kobiet nie ma sukien ślubnych. Szukał kogoś, kto by im chciał te suknie podarować.

- To było coś, co mnie popchnęło do tego pomysłu. Powiedziałam mu: Ojcze, zajmuję się organizacją ślubów, pomogę ci i wypromuję tą akcję dla twojej parafii - powiedziała Guerra.

Duchowny był zachwycony tą propozycją i powiedział jej o 19 parach, które wkrótce chciałyby się pobrać.

- To dlatego zdecydowałam się włączyć tą kampanię do mediów społecznościowych. Jakiś czas temu zrobiłam ankietę i okazało się, że większość kobiet sprzedaje swoje suknie ślubne. Potem aż siedem kobiet zaproponowało mi, że odda swoje suknie - mówi wedding planner.

- Odebrałam suknie i zaniosłam je do do parafii św. Arnolda Janssena. Powiedziałam też duszpasterzowi, że chciałabym uczestniczyć w ślubach tych par - podkreślała.

Maria Alejandra uważa, że święta mogą być czasem prawdziwej radości, zwłaszcza, jeśli możemy komuś dać coś, czego potrzebuje o wiele bardziej niż my. Panny młode, która dostają suknie ślubne są ogromnie wdzięczne.

- Jeśli ten pomysł odniesie sukces, duszpasterz potrzebuje pomocy także na przyszły rok, więc chciałabym zorganizować jeszcze więcej sukien ślubnych. Będę szukać też innych parafii, którym moglibyśmy pomóc - mówi Maria.

Zachęca także zamężne kobiety z innych państw Ameryki Łacińskiej, żeby szukały kościołów, w których mogłyby podarować swoje suknie ślubne biedniejszym kobietom przygotowującym się do małżeństwa.

W Meksyku powstała charytatywna inicjatywa "Brides with a Cause", która przyjmuje suknie ślubne z całego państwa i daje je kobietom potrzebującym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ksawery Knotz OFMCap
17,43 zł
24,90 zł
Przedstawione rekolekcje poświęcone są życiu seksualnemu małżonków. Prowadzący wyjaśnia naukę Kościoła w tym trudnym obszarze i pokazuje proces coraz piękniejszego przeżywania życie intymnego nie tylko bez poczucia winy i grzechu, ale w poczuciu szczęścia i...

Skomentuj artykuł

Idealny prezent na święta? Suknia ślubna dla ubogiej panny młodej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.