Jak to jest żyć w całkowitej ciemności i ciszy? Poznaj historię Marii

Jak to jest żyć w całkowitej ciemności i ciszy? Poznaj historię Marii
(fot. youtube.com)
ed

To wydarzyło się naprawdę. Maria nie widzi, nie słyszy i nie ma żadnego kontaktu ze światem. W pewnym momencie dzieje się coś, co szokuje nie tylko kobietę, ale też tych, którzy żyją obok.

Film pt: "Historia Marii" trafi do kin w całej Polsce już 21 października. Organizatorzy pokazów postanowili odpowiedzieć na potrzeby różnych grup odbiorców i nie tylko umieścić napisy, ale też wykorzystać technikę audiodeskrypcji, co jest niekwestionowanym atutem tych pokazów filmowych.

Zobacz zwiastun filmu

Niewidoma i niesłysząca od urodzenia,14-letnia Marie Heurtin, nie potrafi komunikować się ze światem. Zrozpaczony ojciec umieszcza dziewczynę w Larnay Institute - edukacyjnej placówce, gdzie zakonnice opiekują się niesłyszącymi dziewczynkami. Tak rozpoczyna się niezwykła przyjaźń i wyjątkowa relacja Marie z Siostrą Małgorzatą, która dostrzegła w niej potencjał możliwości.

Dzięki swojemu poświęceniu, wierze i bezgranicznej miłości, Marie zmienia się nie do poznania. Siostra Małgorzata poprzez dotyk uczy ją alfabetu Braile’a, a potem pisania, czytania, grania w domino, a nawet szycia i szydełkowania. Marie z zamkniętej, wystraszonej i wycofanej dziewczyny, staje się niezależną, samowystarczalną kobietą, która mimo niepełnosprawności jest w pełni przystosowana do życia w społeczeństwie. Jej dusza nabiera blasku i radości.

- W historii Marii Heurtin najbardziej poruszył mnie wyjątkowy charakter Siostry Małgorzaty i jej niezachwiane przekonanie, że uda jej się wyciągnąć tę młodą dziewczynę z wewnętrznego więzienia, w jakim się znalazła - mówi reżyser filmu, Jean-Pierre Améris i dodaje - Chciałem zrobić film, który miał być pewną formą oświecenia.

Zobacz relację z pokazu prasowego

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jak to jest żyć w całkowitej ciemności i ciszy? Poznaj historię Marii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.