Nauczyciel był świadkiem agresywnego zachowania dziecka z autyzmem. Jego reakcja zachwyca!

Nauczyciel był świadkiem agresywnego zachowania dziecka z autyzmem. Jego reakcja zachwyca!
(fot. depositphotos.com)
2 lata temu
Facebook / Rafał Indyk / df

"Nigdy wcześniej nie byłem proszony o pomoc w momencie ataku agresji dziecka autystycznego". Co się stało później?

"Boskie!" - komentuje Maja Moller-Komasińska (Chrześcijańska Mama). "Chcę takich nauczycieli dla moich synów" - pisze Magdalena Urbańska (Biegnąc pod wiatr).

O co chodzi? Rafał Indyk, nauczyciel religii i bloger DEON.pl, opisuje sytuację, jak poproszono go o pomoc w uspokojeniu chłopca ze spektrum autyzmu, który zachowywał się agresywnie. "Zapytałem, czy ma ochotę ze mną porozmawiać. Był już tak zdenerwowany i zamknięty, że kiwał tylko głową: przytakiwał albo negował. Nic więcej" - opisuje bloger.

Krok po kroku uspokajał ucznia. Najpierw pospacerował z nim po szkole, aż wreszcie, w pokoju nauczycielskim, dał mu kartkę i długopis. Po chwili zobaczył, jak ten rysuje smutnego chłopca.

"-  No to może... obdarujemy go różnymi prezentami!" - zaproponował nauczyciel. Na rysunku pojawił się rower, hulajnoga, rolki i deska. Narysowany chłopiec miał też na głowie czapkę ze śmigiełkiem.

"Chciałbyś taką mieć?" - spytał swojego ucznia Rafał. Ten kiwnął głową. Posmutniał.

A Rafał wiedział już, co zrobi. "Ponieważ nie wolno mi dawać prezentów uczniom postanowiłem, że dam mu ją po zakończeniu roku. To już przecież wakacje, prawda?" - pyta. I dodaje prosto:

"Dobrze jest widzieć. Zauważać. Czasem zrobić coś... "nielegalnego", po to, żeby wywołać czyjś uśmiech. I właśnie tego uśmiechu nie mogę się doczekać! I tej głowy nakrytej tą śmieszną czapką."

Post w dwie godziny polubiło niemal 200 osób.

Przeczytaj całą historię:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Babik, Marek Babik
23,92 zł
29,90 zł

Każde dziecko ma swoją drogę do Boga

Jak kształtować wiarę dziecka, aby nie stała się ona tylko przykrym obowiązkiem? Jak zachować duchowy wymiar sakramentów mimo ich świeckiej otoczki? Co zrobić, żeby dziecko nie nudziło się...

Skomentuj artykuł

Nauczyciel był świadkiem agresywnego zachowania dziecka z autyzmem. Jego reakcja zachwyca!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.