Dla prześladowanych Koptów wytatuowany krzyż to świadectwo wiary. A czego świadectwem jest blady motylek nad tyłkiem wychowanej w katolickim domu polskiej nastolatki?
Co do wpływu niektórych czynników na długość życia zgodni są i lekarze, i gerontolodzy. Do czynników skracających życie należą: uwarunkowania genetyczne, płeć, brak aktywności fizycznej, nieprawidłowe odżywianie, skutkujące otyłością. Polskie badania i obserwacje lekarzy także nie pozostawiają wątpliwości. Wszyscy stulatkowie są szczupli!
W ogrodzie czy na balkonie mamy zwykle puste ściany, płoty czy inne miejsca, które chcielibyśmy zakryć zielenią. Do pnących i szybko rosnących roślin zaliczana jest kobea, która od lat cieszy się popularnością.
wab
W tym sezonie znowu pojedziemy do Turcji i Egiptu. To niezmienna czołówka celów turystycznych Polaków. Nie zmieniają się też nasze wymagania. Większość z nas wybiera wakacje all inclusive i oczekuje bogatej oferty atrakcji dla swoich pociech.
PAP - Nauka w Polsce / slo
Jak osoby starsze spostrzegają swoje życie, jak oceniają jego jakość? Zagadnienie to, a szczególnie podmiotowe i sytuacyjne uwarunkowania jakości życia w okresie starzenia są przedmiotem zainteresowania prof. Stanisławy Steuden z Instytutu Psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
Szansa dla emerytów na dodatkowe pieniądze do lichej emerytury? A może w końcu alternatywa dla otwartych funduszów inwestycyjnych? Czy jednak czysty zysk dla komercyjnych banków? Czym tak naprawdę będzie odwrócona hipoteka?
Wielu zagląda tu po drodze do Polanicy, Dusznik i Kudowy, dla innych Radków Kłodzki jest celem samym w sobie. Co innego słyszeć o miasteczkach dla seniorów, co innego zobaczyć je na własne oczy.
Ma silny charakter i umie postawić na swoim. Jest spokojna, rzeczowa, zawsze bardzo dobrze przygotowana, a jednocześnie ciepła serdeczna i pełna uroku. Nie lubi, gdy dziennikarze zadają jej pytania, dlaczego wybrała męski zawód, bo odpowiedź w takim przypadku jest tylko jedna i ciągle ta sama: - Dyrygowanie wcale nie jest męską profesją. To kwestia charakteru.
WES / "Dziennik Polski" / slo
Realizację projektu pod takim tytułem rozpoczęła właśnie Polska Zielona Sieć. Ten innowacyjny projekt ma na celu zwrócenie uwagi zarówno osób zainteresowanych profesjonalnie modą - twórców, dizajnerów, sprzedawców - jak i konsumentów na problemy występujące w globalnym przemyśle tekstylno-odzieżowym.
Ale ci zazdroszczę! Świeże powietrze, przestrzeń, święty spokój... Tak mówią znajomi, gdy dowiedzą się, że mieszkam na wsi. I marzą, że gdy przejdą na emeryturę, zafundują sobie egzystencję w tak komfortowych warunkach, jakie mam ja.
Można powiedzieć, że jest to historia o kobiecie, której życie robiło na złość, lecz ona i tak starała się wydobyć z niego jak najwięcej. Trochę na wyrost byłoby porównywać Fridę Kahlo ze sługą Jahwe, ale bez wątpienia można o niej powiedzieć, że była człowiekiem oswojonym z cierpieniem. W swoim życiu doświadczyła cierpienia na wiele możliwych sposobów.
Herbata przywędrowała do Europy z Azji, gdzie od tysiącleci była w użyciu – i jest oczywiście do dziś – w kulturach chińskiej i indyjskiej. Po świecie rozprzestrzeniła się herbata najpierw jako towar kupiecki, a następnie, w ślad za podróżami jej konsumentów, trafiła do każdego zakątka Ziemi. Pijemy ją w różnych odmianach oraz z różnymi przyprawami i dodatkami
Wojtek Bojanowski SJ / drr
Emerytura nie musi być czasem wycofania z życia z programem TV w jednej, a pilotem w drugiej ręce. Nawet jeśli zdrowie nie takie, ani pieniędzy za dużo, zawsze jest wiele do zrobienia. Dla siebie i innych.
Bożena Wałach / DEON.pl
W mieszkaniu przy ul. Smoleńsk 22/8 w Krakowie przez dziesięciolecia tętniło życie. Artystyczna rodzina Malików skrzętnie zastawiała swoje mieszkanie kolejnymi dziełami sztuki. Rzeźby, obrazy, szopki zajmowały praktycznie każdy metr. Teraz w kamienicy, w której mieszkali, powstanie hotel.
Rozwiane włosy, fruwające spódnice, błysk w oku. Trzysta lat temu spalono by nas na stosie - mówi Monika Dudek, etnolog, choreoterapeutka, popularyzatorka etnicznych tańców w kręgu.
- Przed spotkaniem - opowiada pani Janina - jeszcze raz prześledziłam na mapie drogę, jaką pokonaliśmy, przejrzałam album ze zdjęciami - mam taki, bo wolę papierowe odbitki. Zaraz przypomniały mi się zdarzenia związane z miejscami, które odwiedziłam i ludzie, którzy mi tam towarzyszyli i pomagali.
Storczyki potrafią przybierać najdziwniejsze kształty, bardzo odmienne od znanych z kwiaciarni. Wymagają one nie tylko specyficznych warunków, ale też starannej opieki i wielkiej cierpliwości. Wilgotność powietrza i podłoża, temperatura i właściwe oświetlenie to główne czynniki wpływające na sukcesy w hodowli storczyków.
Pan Marian Grega o wiecznych piórach wie bardzo dużo, chyba wszystko. O starych, ale także nowych, nawet najnowszych, bo także je naprawia. O "pelikanach", "parkerach", "schafferach", "watermanach"...
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}