Zjawiskowy kalendarz Pirelli. Penelope Cruz i Nicole Kidman bez makijażu

Zjawiskowy kalendarz Pirelli. Penelope Cruz i Nicole Kidman bez makijażu
4 lata temu
facebook.com/niezlasztuka.net/ rmf24/ ed

Ideał doskonałego piękna jest niemożliwy do osiągnięcia - mówi Peter Lindenbergh, który sfotografował naturalne piękno  znanych aktorek.

Piękno jest w niedoskonałościach

- Obecny system jest oparty na konsumpcji, promuje tylko ten rodzaj piękna, który jest połączony z młodością i perfekcją. On nie ma za wiele wspólnego z relanością - dodaje światowej sławy fotograf, któremu zależało, aby pokazać prawdziwe piękno kobiet "razem z niedoskonałościami".

Fotografował z bliska, a w kalendarzu znalazły się zdjęcia bez retuszu.

"Emotional" to tytuł najnowszej edycji tego projektu. Jego bohaterki wzbudzają nie tylko emocje, ale też zachwyt. Fotograf bohaterki wybierał osobiście, według swoich filmowych gustów. Kierował się nie tylko ich uznaniem w światowej kinematografii (7 z nich to laureatki Oscarów), ale również niebanalnym wpływem na kulturę i sztukę.

Zobaczcie naturalne piękno pięknych aktorek:

Lindenbergh zaprosił do współpracy m.in. Penelopę Cruz, Nicole Kidman, Jessicę Chastain, Rooney Marę, Helen Mirren, Umę Thurman, Alicię Vikander, Kate Winslet i Robin Wright. Przedział wiekowy modelek to 28-71 lat. Jedyna mniej znana postać to profesor uniwersytetu moskiewskiego Anastazja Ignatova.

Pierwszy kalendarz PIRELLI ukazał się w roku 1963. Kultowy stał się w latach 90-tych zeszłego stulecia. Do Polski trafia jedynie 150 sztuk, każda edycja jest limitowana.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
23,03 zł
32,90 zł

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Skomentuj artykuł

Zjawiskowy kalendarz Pirelli. Penelope Cruz i Nicole Kidman bez makijażu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.