W święta samotność boli najbardziej. Ufunduj wielkanocny koszyczek samotnej starszej osobie

W święta samotność boli najbardziej. Ufunduj wielkanocny koszyczek samotnej starszej osobie
(Fot. Facebook/Stowarzyszenie mali bracia Ubogich)
malibracia.org.pl/dm

Jeszcze kilka lat temu okres świąteczny dla pani Teresy był czasem radosnych przygotowań. Robiła zakupy, gotowała, planowała spotkania. Opiekowała się chorym mężem i choć to nie było łatwe, oboje najbardziej cieszyli się z tego, że wciąż mogą być razem. Po śmierci męża pani Teresa została zupełnie sama. Świat wokół niej nieustannie przyspiesza, a ona czuje, że nie potrafi już dotrzymać mu kroku.

Dziś towarzystwa pani Teresie dotrzymuje tylko paprotka, stojąca w pokoju, który seniorka kiedyś nazywała „gościnnym”.

DEON.PL POLECA
Starszych osób, które znalazły się w podobnej sytuacji, jak pani Teresa jest więcej.

Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, które opiekuje się samotnymi starszymi osobami, po raz kolejny organizujemy akcję wielkanocną dla ponad 500 swoich podopiecznych.

DEON.PL POLECA

- W poprzednich latach pandemia ograniczyła możliwość organizacji spotkań, co dodatkowo pogłębiło poczucie izolacji i osamotnienia wśród seniorów - mówi Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

- Dziś dodatkowo jeszcze odżyły lęki i trudne przeżycia wojenne. Bezcenne chwile spotkań są teraz ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej - dodaje.

Już 50 zł wystarczy, by ufundować pani Teresie lub innej samotnej starszej osobie wielkanocny koszyczek i zapewnić to, czego potrzebuje najbardziej - bezcenne chwile spotkań przy wielkanocnym posiłku.

Nawet jeśli spotkania przy dużym wspólnym stole nie będą możliwe, to każdego seniora odwiedzi wolontariusz, a na wielkanocnym śniadaniu nie zabraknie tradycyjnych potraw. Wolontariusze i organizatorzy akcji postarają się, by mimo trudnej sytuacji, mogło się odbyć jak najwięcej spotkań świątecznych.

Jeśli ktoś chce i może wspomóc podopiecznych stowarzyszenia mali bracia Ubogich, może to zrobić przez wpłatę darowizny, która zostanie przeznaczona na świąteczne wsparcie dla seniorów.

Stowarzyszenie poszukuje również wolontariuszy, którzy chcieliby zostać przyjaciółmi osób starszych. Aby to zrobić, należy zgłosić się przez formularz na stronie stowarzyszenia. 

malibracia.org.pl/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W święta samotność boli najbardziej. Ufunduj wielkanocny koszyczek samotnej starszej osobie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.