Nie wierz w to kłamstwo diabła

Nie wierz w to kłamstwo diabła
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
Jan Głąba SJ

Istnieje takie niebezpieczeństwo, że diabeł będzie robił wszystko, żebyś ty i ja Pana Boga nie poznał. Byś zanegował Jego dobroć i nie uwierzył w to, że On nas chce zbawiać. W tych wszystkich momentach, kiedy taka myśl wkrada się do naszego serca, warto to uznać za nieśmieszny żart.

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię

Komentuje Jan Głąba SJ

Dziś mamy pryma aprilis. Czasem opowiada się w tym dniu takie historie, które są nieprawdziwe, ale prowadzą do jakiegoś humorystycznego zakończenia.

W dzisiejszej Ewangelii widzimy coś na wzór takiej tej historii, tyle tylko, że ona nie kończy się niczym humorystycznym. Kończy się momentem grozy.

Jezus naucza w Jerozolimie. Jest rozpoznany przez lud, ale oni myślą o Nim jako o zwyczajnym człowieku, o którym dużo słyszeli. Tymczasem On im mówi, że został wysłany przez Tego, który jest prawdomówny, że został posłany przez Pan Boga. Ci ludzie mu jednak nie wierzą, a On im tę niewiarę wyrzuca, mówiąc, że tak naprawdę Pana Boga nie znają.

DEON.PL POLECA

Istnieje takie niebezpieczeństwo, że diabeł tez będzie robił wszystko, żebyś ty i ja Pana Boga nie poznał. Byś zanegował Jego dobroć, byśmy nie uwierzyli w to, że On nas chce zbawiać.

W tych wszystkich momentach, kiedy taka myśl wkrada się do naszego serca, warto uznać, że to nieśmieszny żart, który w swojej konsekwencji dąży do grozy.

Kiedy Jezus wyrzucił niewiarę tym ludziom zgromadzonym wokół siebie, oni podnieśli kamienie, żeby go zabić. Myślę sobie, że my też powinniśmy podnieść kamienie, ale tylko po to, by przegonić diabła z tą jego myślą, bo Pan Bóg jest tym, który przychodzi do nas zawsze z miłością.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nie wierz w to kłamstwo diabła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.