"To jest życie na bombie. Od badań do badań"

"To jest życie na bombie. Od badań do badań"
(fot. youtube.com)
1 rok temu
facebook.com / pp

Chorzy na czerniaka walczą o refundację leku. Możesz im pomóc podpisując petycję.

7-letni Miron, 43-letnia Monika, 39-letnia Aśka, 35-letnia Paulina, 37-letnia Ewa i 23-letnia Natalia. Wszystkie te osoby łączy jedno: walczą z czerniakiem, czyli złośliwym nowotworem skóry. W walce o życie pomóc im może terapia adjuwantowa (uzupełniająca). Niestety, nie jest ona refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Terapia ma na celu wyeliminowanie mikroprzerzutów, czyli tego czego nie udało się wyciąć podczas operacji usunięcia zmiany nowotworowej, i tym samym zredukowanie ryzyka nawrotu choroby lub śmierci. U osób z zaawansowanym czerniakiem ryzyko nawrotu wynosi 50-75%. Po podaniu terapii adjuwantowej ryzyko nawrotu lub zgonu spada o 25-51%. To dla chorych wielkie szanse. 

Chorujący na czerniaka proszą o pomoc w walce o refundację terapii. Każdy z nas może podpisać petycję, a każdy nasz podpis zwiększa ich szansę na wygranie tej walki. 

Zobaczcie ich apel:

Więcej informacji znajdziecie w tym wpisie na Facebooku: 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dominika Dudek, Maria Mazurek
20,96 zł
29,95 zł

Co kryje się w naszej głowie?

Profesor Dominika Dudek łamie panujące tabu – nie obawia się wskazać różnic między umysłami kobiety i mężczyzny, a także spojrzeć na chorobę jako na źródło inspiracji. Odkrywa tajniki pracy...

Skomentuj artykuł

"To jest życie na bombie. Od badań do badań"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.