ŚDM: władze Lizbony i Kościół porozumiały się w sprawie obniżenia kosztów budowy ołtarza

ŚDM: władze Lizbony i Kościół porozumiały się w sprawie obniżenia kosztów budowy ołtarza
fot. depositphotos.com
KAI

Władze Lizbony oraz przedstawiciele Kościoła katolickiego porozumieli się w sprawie obniżenia kosztów budowy głównego ołtarza na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w portugalskiej stolicy pomiędzy 1 a 6 sierpnia br. Nie podano wartości redukcji kosztów inwestycji.

Jak poinformował burmistrz miasta Carlos Moedas, na prośbę strony kościelnej zmniejszone zostaną koszty budowy struktury, na której odbędą się główne modlitwy ŚDM z udziałem papieża Franciszka. Zgodnie z planem inwestycji ołtarz-podium miał kosztować ponad 4,2 mln euro. Projekt przewiduje, że wewnątrz tej struktury znajdzie się m.in. kaplica oraz dwie windy.

Strona kościelna potwierdziła, że w efekcie czwartkowego spotkania w ratuszu ustalono, że ograniczona zostanie ilość inwestycji i kosztów budowy ołtarza. Wskazano jednak, że budowla ta ma pomieścić około 2000 osób.

Z szacunków organizatorów ŚDM w Lizbonie wynika, że tegoroczna edycja ŚDM odbędzie się za 160 mln euro, dzięki finansowemu wsparciu rządu Portugalii Antonio Costy oraz władz powiatów Lizbona, Loures i Oeiras. W sumie ze środków publicznych na organizację tej największej na świecie imprezy młodych katolików trafi około 80 mln euro. Pozostałą kwotę zapłaci Kościół.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner, Joanna Podsadecka, Tomasz Ponikło

Trzy wielkie odsłony - Wiara ludzi wolnychMiłość w czasach niepokoju. Niepublikowane wykłady oraz Tischner. Nadzieja na miarę próby. Ostatnie słowa

Głęboka wiara i wielkie pytania ks. Józefa Tischnera

Jak wierzyć w świecie, który żongluje...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

ŚDM: władze Lizbony i Kościół porozumiały się w sprawie obniżenia kosztów budowy ołtarza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.