Indyjski rząd zablokował siostrom Matki Teresy możliwość zewnętrznej pomocy finansowej

Indyjski rząd zablokował siostrom Matki Teresy możliwość zewnętrznej pomocy finansowej
(Fot. pl.depositphotos.com)
KAI/dm

Rząd Indii zablokował siostrom Matki Teresy możliwość otrzymywania funduszy z zagranicy, twierdząc, że nie spełniają one warunków lokalnego prawa. Siostry poinformowały, że nie będą obsługiwać żadnego z kont (zagranicznych składek), dopóki sprawa nie zostanie rozwiązana.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wydało 27 grudnia oświadczenie, że wniosek Misjonarek Miłości o odnowienie licencji, która pozwala im na otrzymywanie funduszy z zagranicy, został odrzucony w Boże Narodzenie.

Ministerstwo powiedziało, iż natknęło się na „niekorzystne sygnały” podczas rozpatrywania wniosku o odnowienie licencji. Nie podano jednak szczegółów.

Kłopoty sióstr Matki Teresy pojawiają się w następstwie serii ataków na chrześcijan w niektórych częściach Indii przez prawicowe grupy hinduistyczne, które oskarżają duszpasterzy i Kościoły o przymusowe nawrócenia.

Wg raportu organizacji Evangelical Fellowship of India, w tym roku odnotowano tam prawie 40 przypadków gróźb lub przemocy wobec chrześcijan.

Misjonarki Miłości potwierdziły w oświadczeniu, że rząd nie zamroził ich kont, ale dodały, że ich wniosek o odnowienie licencji na otrzymywanie pomocy z zagranicy nie został zatwierdzony.

- W związku z tym (...) poprosiliśmy nasze ośrodki, aby nie obsługiwać żadnego z kont (zagranicznych składek), dopóki sprawa nie zostanie rozwiązana - podają siostry.

Na początku bieżącego miesiąca, Misjonarki Miłości zostały oskarżone w zachodnim stanie Gujarat, że dziewczęta w ich schroniskach były zmuszane do czytania Biblii i odmawiania modlitw chrześcijańskich. Zakonnice zaprzeczyły tym oskarżeniom.

Od 1950 roku prowadzą one setki schronisk, które opiekują się niektórymi z najbardziej potrzebujących ludzi na świecie, których Matka Teresa określiła jako „najbiedniejszych z ubogich”.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Indyjski rząd zablokował siostrom Matki Teresy możliwość zewnętrznej pomocy finansowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.