Proroctwo Benedykta XVI się potwierdza? Jest zasmucony sytuacją w Kościele

Proroctwo Benedykta XVI się potwierdza? Jest zasmucony sytuacją w Kościele
Vatican News / Die Tagespost / pp / kk

Benedykt XVI najbardziej zaniepokojony jest „zaćmieniem Boga”, które ma miejsce w Niemczech. Papież już dawno przed tym ostrzegał. To, że jego prorocze słowa się sprawdzają, nie daje mu jednak satysfakcji.  

O osobisty sekretarz papieża-seniora i prefekt Domu Papieskiego, abp Georg Gänswein w rozmowie z niemieckim tygodnikiem "Die Tagespost" przyznał, że sytuacja Kościoła w Niemczech sprawia ból Benedyktowi XVI.

„Papież Benedykt kocha Kościół w Niemczech, ale wiele z tego, czego obecnie się dowiaduje i co przeżywa, sprawia mu ból. Najbardziej przygnębia go zaćmienie Boga, przed którym wcześniej przestrzegał i które przewidywał" - mówi wieloletni sekretarz Ojca Świętego.

Gänswein dodaje, że papież-senior nie czerpie satysfakcji z potwierdzenia wiarygodności swojego proroctwa na temat Kościoła. Pociechę daje mu tylko modlitwa za Kościół w Niemczech.

Krytyczna opinia przytoczona przez Gänsweina dotyczy sytuacji wiary w Niemczech. Współczesny Kościół "pod wieloma względami powoduje wielki zamęt", ponieważ większość wierzących zapomina o Katechizmie i nie traktuje poważnie nauczania apostołów. "Nowa ewangelizacja nie może przebiegać kosztem przekazu doktryny" - dodaje Gänswein.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI
20,94 zł
29,90 zł

Bóg uczynił ze swego jedynego Syna dar dla nas, przyjął nasze człowieczeństwo, by dać nam swoje Bóstwo. Tajemnica Wcielenia wskazuje, że Bóg nie dał nam czegoś, lecz dał samego siebie w swoim Synu Jednorodzonym.

Poruszające...

Skomentuj artykuł

Proroctwo Benedykta XVI się potwierdza? Jest zasmucony sytuacją w Kościele
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.