100 dni przed beatyfikacją kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej startuje inicjatywa #Beatyfikacja

100 dni przed beatyfikacją kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej startuje inicjatywa #Beatyfikacja
(Fot. PolskiFR.fr)
4 miesiące temu
KAI/dm

- Każdy może włączyć się w akcję, publikując w mediach społecznościowych wpisy, krótkie filmiki czy zdjęcia. A do tego dajemy hasztag #Beatyfikacja, który połączy wszystkie te treści - mówi Michalina Jankowska, dyrektor Instytutu Prymasowskiego Stefana Kard. Wyszyńskiego. Trwa przygotowanie do obchodów tego wydarzenia, czemu służą różnorodne inicjatywy.

Od 5 czerwca pozostaje 100 dni do beatyfikacji Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej, która zaplanowana jest na 12 września.

Michalina Jankowska wymienia przykładowe działania upamiętniające osobę Prymasa: „Stowarzyszenie Szkół im. Księdza Prymasa zorganizowało konkurs o ABC Społecznej Krucjaty Miłości. Inne szkoły podejmowały podobne działania. My jako Instytut Prymasowski przeprowadziliśmy konkurs kuratoryjny dla dzieci szkół podstawowych”.

- Fundacja „Czas to Miłość” przygotowała czytanki majowe poświęcone Prymasowi, prezentowane m.in. w kościołach. Istnieje strona internetowa prymaswyszynski.pl - dzieło kurii warszawskiej - dodaje.

- Na naszej stronie wyszynskiprymas.pl rozbudowaliśmy galerię zdjęć, pliki dźwiękowe z głosem ks. Prymasa, bazę prezentującą jego nauczanie oraz świadectwa osób, które spotkały Prymasa lub żyją jego dziedzictwem. Istnieje również duszpasterstwo Rodzina Rodzin, które działa w całej Warszawie. W katedrze św. Jana w Warszawie co miesiąc 28 dnia była msza z prelekcją. Każdego miesiąca inny temat z nauczania Prymasa. W ‘Gościu Niedzielnym’ co tydzień ukazywały się artykuły Ewy Czaczkowskiej. Warto wspomnieć też grę planszową o Prymasie opracowaną przez państwa Kreczków i książkę ‘Stefek’ Piotra Kordyasza. To są oczywiście tylko przykłady - zaznaczyła Michalina Jankowska.

Dyrektor Instytutu Prymasowskiego wspomniała, że Instytut otrzymuje wiele zgłoszeń z parafii, które poszukują śladów obecności ks. Prymasa w swoich kościołach. Pytają o nagrania i kazania, które, jeśli tylko istnieją, są im udostępniane.

W przygotowania do uroczystości beatyfikacji włączył się portal polonijny informacyjno-społecznościowy PolskiFR.fr., inicjator projektu #Beatyfikacja.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jerzy Jastrzębski
13,94 zł
19,90 zł

Rodzina to nie nuda dla tych, którzy się kochają miłością sprawiedliwą.

Tak uważał kard. Stefan Wyszyński. Ci, którzy zdecydują się poznać jego nauczanie, szybko odkryją, jak bardzo Prymas kochał polskie rodziny, jak dobrze znał ich...

Skomentuj artykuł

100 dni przed beatyfikacją kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej startuje inicjatywa #Beatyfikacja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.