13 mln zł pomocy Caritas Polska dla Haiti

8 lat temu
KAI / drr

Mija druga rocznica katastrofalnego trzęsienia ziemi na Haiti - które miało miejsce 12 stycznia 2010 roku. Tuż po kataklizmie Caritas Polska ogłosiła zbiórkę, dzięki której udało się zebrać na pomoc Haitańczykom 13 mln zł. Po dwóch latach Caritas nadal wspiera budowę szkół i seminarium oraz odbudowę 50 gospodarstw rolnych.

Niedługo po kataklizmie specjalna wysłanniczka Caritas Polska pojechała na Haiti, by zorientować się jak najlepiej rozgospodarować zebraną kwotę. Caritas postanowiła wspierać odbudowę dwóch szkół - w tym jednej w stolicy Port au Prince, seminarium duchownego - pod jego gruzami zginęło wielu kleryków i kadra profesorska, Centrum Formacji Dziewcząt oraz 50 gospodarstw rolnych.

- Współpracujemy z tamtejszym nuncjuszem apostolskim, który zna sytuację kraju oraz z Caritas Austria, która ma tam swoje biuro i ludzi do pracy, my ze swej strony zapewniamy finansowe wsparcie - mówi w rozmowie z KAI ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska. W dwa lata po trzęsieniu ziemi ksiądz jedzie na Haiti, by szukać mniejszych projektów, na które starczy zebranych dwa lata temu pieniędzy.

Trzęsienie ziemi na Haiti miało katastrofalne skutki - zginęło ponad 200 tys. osób, ponad 300 tys. zostało rannych, dwa miliony Haitańczyków straciło dach nad głową. Bardzo duże zniszczenia były w stolicy kraju Port au Prince.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

13 mln zł pomocy Caritas Polska dla Haiti
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

13 mln zł pomocy Caritas Polska dla Haiti
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.