16 lutego na pięciu kontynentach katolicy odmawiać będą różaniec w intencji pokoju

16 lutego na pięciu kontynentach katolicy odmawiać będą różaniec w intencji pokoju
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
PAP/dm

W pierwszy piątek Wielkiego Postu w 18 krajach na pięciu kontynentach Zgromadzenie Świętego Krzyża poprowadzi modlitwę pod hasłem „Globalny różaniec w intencji pokoju”. Modlitwa będzie transmitowana na kanale YouTube.

Organizatorem wydarzenia jest Zgromadzenie Świętego Krzyża.

DEON.PL POLECA
Modlitwa rozpocznie się w Rzymie o godz. 16 lokalnego czasu i będzie transmitowana na YouTube oraz na stronie internetowej: https://www.hcfm.org/PrayForPeace.

Wydarzenie rozpocznie się od wprowadzenia przełożonego generalnego Zgromadzenia Świętego Krzyża brata Paula Bednarczyka. Następnie modlitwę różańcową prowadzić będą na zmianę zakonnicy z ośrodków duszpasterskich Świętego Krzyża na pięciu kontynentach, m.in. z Filipin, Bangladeszu, Meksyku, Francji, Kenii i Stanów Zjednoczonych.

Pomiędzy poszczególnymi tajemnicami bolesnymi różańca śpiewane będą hymny w wykonaniu chórów z Kenii, Indii, Meksyku i USA.

W przesłaniu video zamieszczonym na stronie internetowej Zgromadzenia Świętego Krzyża brat Bednarczyk zaznaczył, że modlitwa ta ma być odpowiedzią na "przerażającą przemoc i tragiczne ofiary śmiertelne, których byliśmy świadkami podczas wojny w Ukrainie, a teraz także w związku z wojną między Izraelem i Hamasem".

Duchowny podkreślił, że wojny mają miejsce także w innych częściach świata. Jak zastrzegł, dane ONZ wskazują, że obecnie ludzie w 32 krajach na świecie cierpią z powodu jakiejś formy konfliktu.

- To najwięcej od czasu II wojny światowej - ocenił.

Informacje o „Globalnym różańcu w intencji pokoju” jako pierwsza podała Katolicka Agencja Informacyjna.

Zgromadzenie Świętego Krzyża założył błogosławiony Bazyli Antoni Maria Moreau w 1837 r. Zgromadzenie zostało zatwierdzone przez papieża Piusa IX w 1857 roku.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Henryk Pietras SJ

Gdy się modlicie, mówcie…

Jakże wielu z nas ma trudności na modlitwie. Nie wiemy, w jakich słowach zwrócić się do Boga, albo „zagadujemy” Go, mnożąc recytowane teksty, powtarzając te same formuły i nie dopuszczając Boga...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

16 lutego na pięciu kontynentach katolicy odmawiać będą różaniec w intencji pokoju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.