2 kwietnia obchodzimy rocznicę śmierci JP II

2 kwietnia obchodzimy rocznicę śmierci JP II
(fot. wikipedia)
Logo źródła: Dziennik Polski "Dziennik Polski"

Jana Pawła II będziemy wspominać w czasie koncertów, wspólnej modlitwy i takich, nietypowych wydarzeń jak maraton pływacki - zapowiada "Dziennik Polski".

W sobotę 2 kwietnia wypada szósta rocznica śmierci Jana Pawła II. Krakowianie uczczą ten dzień w miejscu najbardziej się z Nim kojarzącym - przy ul. Franciszkańskiej 3, pod Oknem papieskim. Wierni spotkają się tam o godz. 20. na dwugodzinnym czuwaniu.

O godz. 15. w Bazylice Franciszkanów przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zostanie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia. Po niej, na pamiątkę czuwania przy łożu śmierci Ojca Świętego, kilkunastu przedstawicieli różnych stanów i zawodów odczyta Ewangelię wg św. Jana. O godz. 16.30 w tej świątyni celebrowana będzie uroczysta Eucharystia.

W Bazylice Mariackiej w Krakowie odbędzie się koncert „Santo Subito” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” pod dyrekcją Krzysztofa Dziewięckiego. Autorką programu koncertu i płyty pod tym samym tytułem jest dr Izabela Migocz – kierownik artystyczny zespołu.

Koncert poprzedzi Msza św. o godz. 18.30 pod przewodnictwem metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza.

Z okazji rocznicy odbędzie się nietypowy memoriał pływacki. Jego uczestnicy przez całą noc z 2 na 3 kwietnia na basenie w Mościcach przepłyną 26 km 516 metrów. Tyle lat (26) i miesięcy (5) oraz dni (16) trwał pontyfikat Jana Pawła II. Pływanie rozpocznie się o godz. 21.37, dokładnie w godzinę śmierci papieża. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom.

Obchody rocznicy odbędą się również m.in. w Tarnowie i Dębicy.

Ks. prałat Sławomir Oder, postulator procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II wyraził przekonanie, że kanonizacja Jana Pawła II powinna nastąpić znacznie szybciej niż trwał proces beatyfikacyjny, gdyż odpadnie już proces o ogłoszenie heroiczności cnót i potrzebny będzie jedynie nowy cud, tym razem za wstawiennictwem nowego błogosławionego - czytamy w "Dzienniku Polskim".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

2 kwietnia obchodzimy rocznicę śmierci JP II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.