20 lat czasopisma dla młodzieży "Droga"

20 lat czasopisma dla młodzieży "Droga"
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

Czasopismo młodzieżowe "Droga", którego koncepcja powstała podczas kolacji z Janem Pawłem II, obchodzi jubileusz 20-lecia.

Pierwszy numer katolickiego tygodnika dla młodzieży pt. "Droga" ukazał się na Wielkanoc 17 kwietnia 1995 r. Czasopismo zawierało wówczas m.in. fragmenty przemówień św. Jana Pawła II do młodzieży, refleksje ewangeliczne, cytaty dr Wandy Półtawskiej, życiorysy "młodzieżowych" świętych, artykuły o podróżach, sporcie, a nawet porady psychologa.

"W maju 1995 r. redakcja gościła u Księdza Prymasa kard. Józefa Glempa w Warszawie, który pobłogosławił młodzieżowe czasopismo. Natomiast w kwietniu 1998 r. odbyła się audiencja redakcji i grupy czytelników u św. Jana Pawła II. Było to ważne wydarzenie w historii "Drogi", bowiem decyzja o jej wydawaniu zapadła w Watykanie w obecności papieża" - mówi Magdalena Guziak-Nowak, redaktor naczelny "Drogi".

Od września 2005 r. zmieniono częstotliwość wydawniczą - czasopismo stało się dwutygodnikiem. Na przełomie 20 lat przeszło kilka "rewolucji". "Zmieniała się szata graficzna, formy dziennikarskie, tematyka - po to, by być jak najbliżej spraw nastolatków. Niezmienna pozostaje misja "Drogi" - promowanie wartości katolickich wśród młodzieży z wykorzystaniem mediów" - zapewnia Guziak-Nowak.

Redakcja "Drogi" mieści się w Krakowie, ale pismo ma zasięg ogólnopolski. Jest dostępne w prenumeracie, można je także nabyć w parafiach, a w wersji elektronicznej na portalu www.cyfrostudnia.pl.

Z okazji jubileuszu redakcja zaplanowała konferencję prasową, która odbędzie się 15 kwietnia o godz. 11.00 w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

20 lat czasopisma dla młodzieży "Droga"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.