20 tys. Słowaków w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

20 tys. Słowaków w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
(fot. DrabikPany / Foter / CC BY)
KAI / kn

Już po raz 11 narodowa pielgrzymka Słowaków przybyła do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W sobotę 9 maja w Łagiewnikach modliło się około dwudziestu tysięcy wiernych.

Uroczystej Mszy św., która była sprawowana przy ołtarzu polowym, przewodniczył abp Bernard Bober, metropolita Koszyc. W kazaniu hierarcha mówił, że miłosierny jest ten, kto ma dobre serce. Podkreślił, że naród słowacki doświadcza dziś wielu problemów: nieszanowane jest życie, a małżeństwa się rozpadają, dlatego apelował o wzywanie Bożego Miłosierdzia dla całych rodzin.

Kaznodzieja przypomniał także, że Ojciec Święty Franciszek ogłosił Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. Abp Bober prosił uczestników pielgrzymki, by dobrze wykorzystali ten czas. - Rozdawajcie miłosierdzie wszystkim, którzy staną na waszej drodze. Módlmy się do Matki Bożej, by wstawiła się za nami do Swego Syna, aby Jego miłosierdzie zagościło w naszych rodzinach i w naszych sercach - mówił.

Przed Mszą św. krótką konferencję zatytułowaną "Moim Mistrzem jest Pan" o życiu konsekrowanym na podstawie "Dzienniczka" św. Siostry Faustyny wygłosiła s. M. Clareta Fecova ZMBM. W programie pielgrzymki zaplanowano także wspólny różaniec, akademię z okazji 95. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, a także koncert pieśni gospel w wykonaniu Kapucyni & Stanley. Pielgrzymkę zakończy modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

DEON.PL POLECA

Wielu pielgrzymów dotarło do Łagiewnik już w piątek. W sobotę rano przywitał ich bp Jan Zając, honorowy kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Doroczna pielgrzymka Słowaków organizowana przez Radio Lumen jest największą narodową pielgrzymką przybywającą do Łagiewnik. W tym roku przebiega pod hasłem: "Z radością wraz z konsekrowanymi pielgrzymujemy do źródła Bożego Miłosierdzia, by obudzić świat".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

20 tys. Słowaków w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.