Bp Muskus: młodzi muszą tu doświadczyć obecności Miłosiernego

Bp Muskus: młodzi muszą tu doświadczyć obecności Miłosiernego
(fot. PAP/Jacek Bednarczyk)
KAI / ptt

Kościół zaprosił w przyszłym roku młodych całego świata do Krakowa, by w Łagiewnikach odkryli miłość, która się nie kończy - powiedział bp Damian Muskus, który w bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach przewodniczył uroczystej Mszy św. z udziałem m. in. wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży.

Koordynator Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016 podkreślał w homilii, że młodzi muszą doświadczyć Bożego miłosierdzia, by potem o nim świadczyć.

DEON.PL POLECAW homilii wygłoszonej podczas Mszy św. z udziałem tysięcy wiernych z całego świata bp Muskus nawiązał do bulii "Misericordiae vultus", w której papież Franciszek ogłasza Rok Miłosierdzia. Zdaniem kaznodziei, jego celem jest "ożywienie pamięci o darze miłości miłosiernej i nadziei". - Warto, byśmy uświadomili sobie dziś i w Roku Miłosierdzia tę podstawową prawdę: my miłujemy Boga, ponieważ On pierwszy nas umiłował - stwierdził hierarcha.

Koordynator przygotowań do Światowych Dni Młodzieży podkreślił, że tę prawdę Kościół głosi młodym całego świata i zaprosił ich w przyszłym roku do Krakowa po to, by "tu, w Łagiewnikach, w tej bazylice, odkryli miłość, która się nie kończy".

- Naszym najważniejszym zadaniem będzie więc stworzenie młodym przestrzeni do osobistego spotkania z Chrystusem. Oni muszą tej obecności Jezusa tutaj doświadczyć, muszą dotknąć tutaj Jego ran, muszą się przekonać, że On ich naprawdę umiłował. I to jako pierwszy - zaznaczył bp Muskus. - To jest fundament, na którym dopiero możemy budować świadomość, że miłość miłosierna to coś więcej niż działalność charytatywna - dodał.

Według niego, nieprzypadkowo papież Franciszek na drodze przygotowań do spotkania młodych w Krakowie postawił dwa drogowskazy: błogosławieństwa dla ubogich w duchu i czystego serca. - Tylko bowiem człowiek wolny od zewnętrznego bogactwa, nieprzywiązany do świata, z sercem wypełnionym pragnieniem miłości czystej i pięknej, tylko taki człowiek zdolny jest do tego, by miłosierdzia doświadczać i dzielić się tym doświadczeniem z innymi - podkreślił.

Podczas Mszy św., z udziałem wielu młodych i pielgrzymów z różnych krajów, modlono się między innymi o dobre przygotowanie i owocne przeżycie Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Krakowie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Muskus: młodzi muszą tu doświadczyć obecności Miłosiernego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.