240 tys. zł od księży na szpital w Mikołowie

240 tys. zł od księży na szpital w Mikołowie
Abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki (fot. episkopat.pl)
1 tydzień temu

Księża z archidiecezji katowickiej przekazali 240 tys. zł na potrzeby szpitala im. św. Józefa w Mikołowie. To efekt apelu skierowanego do kapłanów przez metropolitę katowickiego abp. Wiktora Skworca.

240 tys. zł na szpital im. św. Józefa w Mikołowie zebrali księża archidiecezji katowickiej w ramach kapłańskiej jałmużny postnej. O wsparcie placówki poprosił ich abp Wiktor Skworc. Tam pracują siostry boromeuszki, które na Górnym Śląsku posługują już od ponad 100 lat.

Metropolita katowicki w komunikacie dziękuje wszystkim księżom za przekazane darowizny i informuje, że kwota 240 tys. zł została już przelana na konto Zgromadzenia Sióstr Boromeuszek z przeznaczeniem na rzecz działalności szpitala.

"Księżom, którzy w duchu braterskiej jedności i zrozumienia solidaryzowali się z potrzebami Szpitala św. Józefa, składam serdeczne 'Bóg zapłać' i dedykuję słowa Pana Jezusa skierowane do bogatego młodzieńca: 'Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za mną! (Mt 19,21)' " – czytamy w komunikacie.

Arcybiskup darczyńcom życzy obfitości łask paschalnych i dalszego wytrwałego naśladowania naszego Chrystusa.

Szpital Św. Józefa w Mikołowie jest najstarszym szpitalem w mieście i w tym roku mija 120 lat, jak leczeni są w nim mieszkańcy miasta, powiatu mikołowskiego, a także innych miejscowości. Zgromadzenie Sióstr Boromeuszek, po przejęciu na nowo szpitala w 1998 r., zainwestowało wielkie środki finansowe, dostosowując szpital do aktualnych wymagań, związanych ze standaryzacją. W ostatnich latach wybudowano tam nowoczesny blok operacyjny z centralną sterylizatornią i pracownią endoskopii oraz nową izbę przyjęć.

Szpital w ramach kontraktu otrzymuje stosunkowo skromne środki z Narodowego Funduszu Zdrowia. Trudną sytuację finansową pogłębia jeszcze obecna sytuacja związana z pandemią.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Abp Wojciech Polak, Marek Zając
27,93 zł
39,90 zł

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

240 tys. zł od księży na szpital w Mikołowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.