27. Franciszkańskie Spotkanie Młodych

27. Franciszkańskie Spotkanie Młodych
(fot. tomaszd / Foter / Creative Commons Attribution 2.0 Generic / CC BY 2.0)
KAI / mh

Wolność będzie tematem rozpoczynającego się dziś 27. Franciszkańskiego Spotkania Młodych (FSM). W planie nabożeństwa, koncerty i spotkania ze znanymi ludźmi, którzy opowiedzą o swojej wierze. Spotkanie odbywa się w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla i potrwa do 26 lipca.

Nieodłącznym elementem FSM-u są spotkania w grupach dzielenia. W ciągu tygodnia zaplanowano ich pięć. - Jest propozycja, aby w pięciu spotkaniach przeżyć i przedyskutować doświadczenie kerygmatu, czyli doświadczenie przepowiadania Boga, który jest żywy, osobowy. Teraz na spotkaniach z animatorami mówimy o tym, czym jest kerygmat, po to, aby później wyjść do młodych ludzi i też im o tym mówić - opowiada o. Bartosz Pawłowski, który odpowiada za przygotowanie animatorów.

W ciągu najbliższego tygodnia w Kalwarii Pacławskiej gościć będą m.in.: aktorzy Jerzy Zelnik i Radosław Pazura, dziennikarze Marcin Żebrowski i Tomasz Terlikowski oraz Jadwiga i Dariusz Basińscy z kabaretu Mumio. Z młodzieżą spotkają się także duchowni: bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla i egzorcysta ks. Marian Rajchel.

Jak co roku organizatorzy zaplanowali też koncerty muzyczne. Na scenie pojawią się m.in. Full Power Spirit, RYMcerze, PANdamusic, Fioretti czy Wodzirej Wojciech - Grupa Twój Wodzirej. Tradycyjnie będą również seanse filmowe w "Kinie pod chmurką".

W programie Spotkania jest codzienna Msza św. - Każdego dnia przewidziane są tematyczne nabożeństwa i czas na wspólną modlitwę - zapowiada dyrektor FSM-u o. Piotr Reizner.

DEON.PL POLECA

FSM ma charakter biwakowy, większość uczestników nocuje na polu namiotowym. W Kalwarii znajduje się także Dom Pielgrzyma, gdzie znajduje się stołówka, w której można zawsze zjeść ciepły posiłek.

FSM jest najstarszym ogólnopolskim spotkaniem chrześcijańskiej młodzieży. Pierwsza jego edycja odbyła się w 1988 r. z inicjatywy franciszkanina o. Ryszarda Wróbla. Od tamtej pory w każde wakacje gromadzi kilka tysięcy młodych ludzi z całego kraju. Miejscem Franciszkańskich Spotkań Młodych jest malowniczo położona Kalwaria Pacławska koło Przemyśla, położona u podnóża Bieszczad, tuż przy granicy z Ukrainą.

Organizatorem Franciszkańskich Spotkań Młodych jest krakowska Prowincja Franciszkanów i Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

27. Franciszkańskie Spotkanie Młodych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.