3. Ekumeniczna Pielgrzymka dla Sprawiedliwości Klimatycznej ruszyła do Katowic

3. Ekumeniczna Pielgrzymka dla Sprawiedliwości Klimatycznej ruszyła do Katowic
(fot. gregorioa / shutterstock.com)
KAI / kk

"Idźcie!" - to hasło łączy ludzi różnych wyznań, którzy chcą razem pielgrzymować w intencji ochrony klimatu i przyrody. 3. Ekumeniczna Pielgrzymka dla Sprawiedliwości Klimatycznej jest już w drodze. Wyruszyła z Bonn i zmierza w kierunku Berlina. 27 listopada dotrze do Polski, by zakończyć się 9 grudnia w Katowicach, gdzie odbędzie się Światowy Szczyt Klimatyczny.

Polski etap wędrówki koordynuje Polska Rada Ekumeniczna. Uczestnicy pielgrzymki odwiedzają szczególne miejsca związane z ochroną przyrody - tzw. miejsca bólu i zachęty. W programie zaplanowane są również modlitwy oraz inspirujące akcje, wskazujące na widoczne zagrożenia dla środowiska. Parafie oraz lokalne stowarzyszenia mogą się włączyć w pielgrzymkę organizując spotkania i wieczory tematyczne oraz prezentując swoje miasto i jego zaangażowanie w ochronę przyrody.

Organizatorzy pielgrzymki zapraszają do uczestnictwa w tym wydarzeniu. By to zrobić wystarczy: wspólnie pielgrzymować dzień lub dłużej, zaoferować pielgrzymom nocleg i wyżywienie, zorganizować jakieś wydarzenie lub modlitwę, obserwować projekt na stronie internetowej lub opowiedzieć innym o pielgrzymce.

Projekt Ekumenicznej Pielgrzymki na rzecz Sprawiedliwości Klimatycznej wspiera 40 ekumenicznych organizacji, inicjatyw i firm, w tym m.in: Brot für die Welt, Bischöfliche Hilfswerk MISEREOR e.V., Kościół Ewangelicki w Niemczech (EKD), Niemiecka Konferencja Biskupów i Misja dla dzieci "Die Sternsinger".

W Polsce patronat honorowy na pielgrzymką objęli: abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki oraz bp Marian Niemiec, przewodniczący Śląskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej, zwierzchnik diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Polski etap pielgrzymki z Bielska - Białej do Katowic koordynuje Polska Rada Ekumeniczna. Więcej informacji: www.pielgrzymkadlaklimatu.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

3. Ekumeniczna Pielgrzymka dla Sprawiedliwości Klimatycznej ruszyła do Katowic
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.