41 księży dziękuje Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

41 księży dziękuje Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy
(fot. depositphotos.com)
Więź / kk

"Chcemy o tym powiedzieć głośno, ponieważ z niepokojem dostrzegamy wiele działań i słów, które w ostatnich latach zmierzają konsekwentnie do obniżenia zaufania społecznego, jakim słusznie cieszy się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy" - piszą księża podpisani pod listem.

List ukazał się na internetowych łamach "Więzi". Sygnatariusze wyrażają w nim wdzięczność za działalność Jerzego Owsiaka i wolontariuszy zrzeszonych w prowadzonej przez niego inicjatywie.

Duchowni wyrażają żal z powodu "prób zdyskredytowania jednej z największych w naszym kraju organizacji charytatywnych" oraz stwierdzają ze smutkiem, że finał WOŚPu, który do niedawna jednoczył niemal wszystkich Polaków, obecnie dzieli rodaków na wrogie obozy.

Księża wyrazili również ubolewanie i wstyd z powodu niewłaściwego traktowania wolontariuszy WOŚP przez niektórych ludzi Kościoła. "Każdego roku dochodzi bowiem do incydentów, które są nie tylko gorszącym zaprzeczeniem postawy ewangelicznej, ale również bulwersującym brakiem elementarnych zasad kultury" - piszą duchowni.

Pod listem podpisali się m.in. o. Maciej Biskup OP, o. Tomasz Dostatni OP, ks. Jacek Granatowski SJ, o. Paweł Gużyński OP, o. Cezary Jenta OP, o. Wojciech Jędrzejewski OP, ks. Grzegorz Kramer SJ, ks. Krzysztof Mądel SJ, ks. Wacław Oszajca SJ, ks. Vitaliy Osmolovskyy SJ, ks. Eligiusz Piotrowski, ks. Jacek Prusak SJ, ks. Bartosz Rajewski, ks. Jacek Siepsiak SJ, ks. Andrzej Szostek i ks. Alfred Wierzbicki.

Sygnatariusze zachęcają do dalszych podpisów. List można podpisać pisząc na adres listksiezy@gmail.com.

źródło: Więź / kk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Siepsiak SJ

Masz nieraz problem z nazwaniem swoich czynów grzechami. Gdy stajesz przed Bogiem, łatwiej Ci dziękować za dobro, którego doświadczasz, niż żałować za to, co uważane jest za grzech. Chcesz się pojednać, ale uczciwie, bez fałszywych...

Skomentuj artykuł

41 księży dziękuje Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.