46 uchodźców przyjętych przez Wspólnotę św. Idziego

46 uchodźców przyjętych przez Wspólnotę św. Idziego
(Fot. pl.depositphotos.com)
KAI/dm

Do Rzymu z wyspy Lesbos w ramach korytarzy humanitarnych przybyło 46 uchodźców. Organizacją ich pobytu we Włoszech zajmuje się Wspólnota św. Idziego. Będą oni przyjmowani w różnych regionach Włoch z dokładnie określonymi ścieżkami integracji.

Jak czytamy w komunikacie na stronie organizacji, uchodźcy pochodzą z różnych krajów, m.in. z Afganistanu, Kamerunu, Konga, Iraku, Syrii, Somalii i Sudanu Południowego.

Są to osoby ubiegające się o azyl i znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji, które spędziły wiele miesięcy, a czasem lat, w obozach dla uchodźców w Grecji po odbyciu wcześniej podróży przez Afrykę, Azję lub Bliski Wschód, uciekając przed wojną, wyzyskiem i przemocą.

Rodziny oraz osoby indywidualne - w tym trzech nieletnich bez opieki, z których najmłodszy syryjski chłopiec ma zaledwie 12 lat - zostaną zakwaterowane w różnych regionach kraju (Lacjum, Kampania, Lombardia, Marche, Apulia, Sardynia, Sycylia, Wenecja Euganejska) i otrzymają pomoc w integracji: w przypadku nieletnich - poprzez natychmiastowe zapisanie do szkoły; w przypadku dorosłych - poprzez naukę języka włoskiego, a po uzyskaniu statusu uchodźcy - integrację zawodową.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

46 uchodźców przyjętych przez Wspólnotę św. Idziego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.