W kanale La Manche uratowano 243 migrantów

W kanale La Manche uratowano 243 migrantów
fot. Dmitry Berkut / Depositphotos
PAP / pk

Zakończenie sukcesem trwającej ponad dobę akcji ratowniczej potwierdziła prefektura Kanału i Morza Północnego.

W piątek i sobotę francuscy ratownicy ocalili w kanale La Manche 243 migrantów, którzy próbowali przedostać się z Francji do Wielkiej Brytanii - podała w niedzielę agencja Reutera.

Zgłoszenie o zagrożeniu zdrowia i życia niemal 250 osób, próbujących na prowizorycznych łodziach przedostać się z Francji na Wyspy Brytyjskie, nadeszło w piątek wieczorem. Zakończenie sukcesem trwającej ponad dobę akcji ratowniczej potwierdziła prefektura Kanału i Morza Północnego.

Migranci zostali przekazani policji granicznej i ekipom ratowniczym

Zgodnie z oświadczeniem lokalnych władz "migranci zostali bezpiecznie sprowadzeni do francuskich portów w Boulogne, Dunkierce i Calais, a następnie przekazani policji granicznej i ekipom ratowniczym".

DEON.PL POLECA

Szef resortu spraw wewnętrznych w rządzie Francji Gerald Darmanin na początku bieżącego tygodnia wysunął oskarżenia pod adresem Wielkiej Brytanii o wywołanie kryzysu migracyjnego. - Zapisy obowiązującego na Wyspach prawa pracy stanowią zachętę dla migrantów do podjęcia niebezpiecznej próby przepłynięcia przez kanał La Manche - stwierdził minister.

Zdaniem francuskiej policji działania służb mogą jedynie spowolnić napływ migrantów, wyruszających w drogę na pontonach i prowizorycznych łodziach - przekazuje Reuters.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

W kanale La Manche uratowano 243 migrantów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.