Niemal 30 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy od sierpnia

Niemal 30 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy od sierpnia
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Straż Graniczna poinformowała, że od sierpnia br. zanotowano 28,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

- W sierpniu odnotowaliśmy ponad 3,5 tys., we wrześniu prawie 7,7 tys., a w październiku blisko 17,3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy państwowej z Białorusi do Polski. Od początku kryzysu migracyjnego wywołanego przez reżim (sierpień br.) to już ponad 28,5 tys. prób – poinformowała w poniedziałek rano na Twitterze Straż Graniczna.

DEON.PL POLECAOd 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy wydanego na wniosek Rady Ministrów rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy.

30 września Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni, dzień później opublikowano rozporządzenie prezydenta w tej sprawie.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Reyes Monforte

Rozdzierająca serce powieść, która pokazuje brutalną rzeczywistość kobiet w Afganistanie

Światowy bestseller

Czy można uciec przed szaleństwem fundamentalizmu?

Wspólne życie młodej Hiszpanki Maríi i przystojnego Afgańczyka Nasrada przypominało piękny sen. Pewnego dnia postanowili jednak opuścić...

Skomentuj artykuł

Niemal 30 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy od sierpnia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.