Małżeństwo Irakijczyków znalezione na bagnach przy granicy. Wołali o pomoc

Małżeństwo Irakijczyków znalezione na bagnach przy granicy. Wołali o pomoc
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Straż Graniczna poinformowała, że na bagnach przy granicy polsko-białoruskiej odnaleziono małżeństwo Irakijczyków, które wołało o pomoc. - Kobieta została przewieziona do szpitala - poinformowała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Rzecznik poinformowała, że w nocy z środy na czwartek na odcinku granicy ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży patrol żołnierzy usłyszał wołanie, które dobiegało z terenów bagiennych przy rozlewisku rzeki Narewka.

- Zaangażowano dodatkowe patrole funkcjonariuszy SG oraz żołnierzy Wojska Polskiego i WOT z BPS. Przy wykorzystaniu drona WOT udało się namierzyć miejsce, z którego dobiegały nawoływania - dodała.

Małżeństwo Irakijczyków otrzymało pomoc

Na bagnach odnaleziono dwie osoby: małżeństwo obywateli Iraku (25 i 37 lat). - Kobieta była wycieńczona i nie była w stanie samodzielnie się poruszać, na miejsce zdarzenia wezwano zespół ratownictwa medycznego oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Białowieży. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna obecnie przebywa w Placówce w Białowieży - przekazała ppor. Anna Michalska.

Dodała, że obecnie w szpitalach przebywają 22 osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę, wśród nich większość stanowią obywatele Iraku i Syryjczycy.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy wydanego na wniosek Rady Ministrów rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy. 30 września Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni, dzień później opublikowano rozporządzenie prezydenta w tej sprawie.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała 26,3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, w tym 14,7 tys. w samym październiku.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Robert Bujak SJ

Myślą przewodnią proponowanych rozważań jest droga powołania Abrahama. Patrząc na życie Patriarchy, odkrywamy, że również my jesteśmy nieustannie zapraszani do podążania podobną ścieżką. Trzeba nam, jak Abrahamowi, zaryzykować i wyjść z naszego Ur Chaldejskiego: wyruszyć...

Skomentuj artykuł

Małżeństwo Irakijczyków znalezione na bagnach przy granicy. Wołali o pomoc
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.